News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारीमा बन्यो २६ बेडको आईसोलेसन कक्ष

बोम बहादुर परियार जेठ २३, प्यूठान
११०५ पटक
जेठ २३, प्यूठान

प्युठानको स्वर्गद्वारी नगरपालिकामा २६ बेडको आईसोलेसन कक्ष तयार पारिएको छ ।

पि सि आर बिधिबाट कोरोना पुस्टी भएका तर कुनै समस्या नदेखिएका सामान्य अबस्था भएका बिरामिहरुलाई राखेर उपचार गर्नका लागी बिहिबार नगरपालिकाका २ स्थानमा छुट्टाछुट्टै कक्ष स्थापना गरिएको हो । नगरपालिकामा पहिलो कोरोना सन्क्रमित देखिए संगै उनिहरुको ब्यबस्थित रुपबाट उपचार गर्नका लागी जिल्लामा पहिलो पटक स्थानिय तहमा समान्य बिधिमार्फत उपचार गाराउने आईसोलेसन तयार पारिएको हो। प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रमा ३ र जिमुरपाटामा २३ गरि २६ बेडको आईसोलेसनमा मनोरन्जनका लागी TV सहित कक्ष तयार पारिएको नगरपालिका स्वास्थ साखाले जनाएको छ । नगरपालिकाको आर्थिक तथा प्राबिधिक सहयोग र प्राथमिक स्वास्थ केन्द्र भिंग्रीको नक्सांकनमा उक्त कक्ष स्थापना गरिएको हो ।

साथै नगरपालिकाका एकजना कोरोना पुस्टी भएका पुरुषको जिमुरपाटा स्थित आईसोलेसन कक्षमै राखी उपचार गरिएको छ । अहिले उनको रेखदेखको लागी एकजना मेडिकल अधिकृत सहित ३ जना कर्मचारी प्राथमिक स्वास्थ केन्द्र भिङ्रीले खटाको छ । आफ्नै आबास टेन्ट निर्माण गरि २४ सै घन्टा बिरामिको रेखदेखमा स्वास्थ कर्मी बसेका छन । भोलिका दिनमा थप सन्क्रमितको सङ्ख्या बढदै गएमा अबस्था अनुसार स्वास्थकर्मी खटाई उपचार गराउने प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र भिङ्रीका प्रमुख डाक्टर राजेन्द्र पौडेल ले बताउनु भयो । साथै उहाले भन्नुभयो “बिश्व अहिले कोरोना आक्रान्तमा छ ,नगरपालिका भित्रका कोरोना संक्रमितलाई यहि व्यवस्थित गर्ने उदेश्यले नगरपालिका कार्यलयको समन्वयमा फरक कक्ष निर्माण गर्न सफल भएका छौं । स्वर्गद्वारी नगरबासीलाई मात्र होइन आवश्यक परेको अवस्थामा जिल्लाको अन्य पालिकाका संक्रमितलाई पनि हामी यहि आइसोलेसनमा व्यवस्थित गर्न सक्षम छौं, जिल्ला बाहिरका कोरोना विशेष अस्पतालहरू लक्षण देखिएका कोरोना संक्रमितले भरिभराउ छन यस्तो कठिन परिस्थितिमा लक्षण नदेखिएका संक्रमितलाई विशेष अस्पतालले नलिन सक्छ उनीहरूले विषेश रेखदेख नपाएर अवस्था कठिन हुन सक्छ।” त्यस्तो स्थितिमा राष्ट्रको नीति अनुसार जिल्लाभित्रका सामान्य संक्रमितलाई विशेष सुविधाको लागि यो आईसोलेसन तयार पारिएको उहाको भनाई छ ।

त्यस्तै नगरपालिकामा देखिएको कोरोना संक्रमणमित को अबस्था अहिले सामान्य रहेको बताईएको छ । अर्का एकजना भारतबाट आएका युवालाई सामान्य स्वास्थ सामस्या देखिएपछी बिहिबार देखी स्वास्थ केन्द्र भिङ्रीको आईसोलेसन कक्षमा राखी उपचार गराईएको छ । उनको छिटै स्वाब सन्कलन गरि पि सि आर जाचका लागी पठाउने तयार गरिएको डाक्टर पौडेलले बताउनु भयो । त्यस्तै बिहिबार स्वर्गद्वारी न प १ कोचिबाङमा भारतबाट आएका १०५ जनाको आर डि टि जाच गरिएको थियो । जसमध्य एकजना महिला सहित ८ जनामा उक्त जाच पोजिटिभ आएको स्वास्थ साखाले जनाएको छ । पि सि आर का लागी ५ जनाको स्वाब बिहिबार नै सन्कलन गरिएको छ भने बाकी ३ जनाको शुक्रबार गरिने स्वास्थ साखाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीमा पहिरोले घरगोठ बगायो

गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण नौबहिनी गाउँपालिकामा पहिरोले ३ घर बगाएको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

जन्मदिनको अवसरमा लायन्सले दियो फर्निचर

लायन्स क्लब अफ प्यूठानले जन्मदिनको अवसरमा सामाग्री प्रदान गरेको छ । बिहिबार लायन्स क्लव अफ...

संविधान दिवसमा बिरामीलाई फलफुल बितरण

संविधान दिबसको अबसरमा प्यूठान अस्पतालका बिरामीलाई फलफुल बितरण गरिएको छ । बिहिबार जिल्ला समन्वय समिति...

शिक्षकका माग पुरा नभए आन्दोलन थप शसक्त हुने

विद्यालय शिक्षा विधेयकका कतिपय व्यवस्थाप्रति विरोध जनाउँदै शिक्षकहरुको छाता संगठन नेपाल शिक्षक महासंघले आन्दोलनका कार्यक्रम...

प्यूठानमा ३ जनाको कैद सजाय माफी मिनाहा

आज संविधान दिवस,देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । सार्वभौम संविधान सभाबाट २०७२ असोज ३...