News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

राेशन वली सरकारी जागिरेले सरकारी मायाँ भेटाए (हेर्नुहाेस् भिडियाे सहित)

गाेविन्द विश्‍वकर्मा, प्यूठान
६६० पटक

नेपाली लाेकदाेहाेरी गीत संगीतकाे क्षेत्रमा कृयाशिल भएर लागि परिरहेकाे राेल्पाली सर्जक एवमं गायकाे नाम हाे राेशन वली । उहाँ विगत केही वर्ष देखि अाफ्नाे शिक्षक पेशा हुदा हुँदै पनि गीत संगीतका क्षेत्रमा केही गर्नुपर्छ भनेर अाँट गरेकाे व्यक्ति पनि हाे ।

उहाँ भन्नुहुन्छ म बाचुमचेल सम्म संगीतलार्इ पनि साथमनै लिएर हिड्नेछु । उहाँका दर्जन वढी गीत संगीतहरु बजारमा अाइसकेकाे कुरा सवैलार्इ सर्वविधितै छ । गत वर्ष नेपाली महिलाहरुकाे महान पर्व हरितालिका तीजकाे अवसर पारेर तीज गीत बजारमा ल्याउनु भएका वलीले दर्शक श्राेताकाे राम्राे मायाँ पाउनु भयाे । त्यही दर्शक श्राेताकाे माया अनि प्रेरेणाका कारण यसपालि तीजमा पनि उहाँले ‘सरकारी माया’ तीज गीत बजारमा मायाँ नामक तीज गीत बजारमा सार्वजनिक गर्नुभएकाे छ एल्वम भने कुसुम हमालकाे हाे ।

उनै राेशन वली र कुमुम हमालकाे सुमधुर अावाजमा रहेकाे यस गीतकाे शब्द संगीत राेशन वलीलेनै गर्नुभएकाे छ । निशान एसकेकाे निर्देशन रहेकाे यस म्यूजिक भिडियाेकाे छायांकन सन्ताेष लामा र सम्पादन प्रकाश एसकेले गरेका छन गीतले सबैखाले दर्शक श्राेतकाे मन जिताेस शुभकामना ।
भिडियाे :

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी