News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

राेशन वली सरकारी जागिरेले सरकारी मायाँ भेटाए (हेर्नुहाेस् भिडियाे सहित)

गाेविन्द विश्‍वकर्मा, प्यूठान
७७८ पटक

नेपाली लाेकदाेहाेरी गीत संगीतकाे क्षेत्रमा कृयाशिल भएर लागि परिरहेकाे राेल्पाली सर्जक एवमं गायकाे नाम हाे राेशन वली । उहाँ विगत केही वर्ष देखि अाफ्नाे शिक्षक पेशा हुदा हुँदै पनि गीत संगीतका क्षेत्रमा केही गर्नुपर्छ भनेर अाँट गरेकाे व्यक्ति पनि हाे ।

उहाँ भन्नुहुन्छ म बाचुमचेल सम्म संगीतलार्इ पनि साथमनै लिएर हिड्नेछु । उहाँका दर्जन वढी गीत संगीतहरु बजारमा अाइसकेकाे कुरा सवैलार्इ सर्वविधितै छ । गत वर्ष नेपाली महिलाहरुकाे महान पर्व हरितालिका तीजकाे अवसर पारेर तीज गीत बजारमा ल्याउनु भएका वलीले दर्शक श्राेताकाे राम्राे मायाँ पाउनु भयाे । त्यही दर्शक श्राेताकाे माया अनि प्रेरेणाका कारण यसपालि तीजमा पनि उहाँले ‘सरकारी माया’ तीज गीत बजारमा मायाँ नामक तीज गीत बजारमा सार्वजनिक गर्नुभएकाे छ एल्वम भने कुसुम हमालकाे हाे ।

उनै राेशन वली र कुमुम हमालकाे सुमधुर अावाजमा रहेकाे यस गीतकाे शब्द संगीत राेशन वलीलेनै गर्नुभएकाे छ । निशान एसकेकाे निर्देशन रहेकाे यस म्यूजिक भिडियाेकाे छायांकन सन्ताेष लामा र सम्पादन प्रकाश एसकेले गरेका छन गीतले सबैखाले दर्शक श्राेतकाे मन जिताेस शुभकामना ।
भिडियाे :

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...