News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान र रोल्पाको स्वास्थ्य कार्यालयको उद्घाटन

बोमबहादुर परियार१७ मंसिर, प्यूठान ।
९४४ पटक
१७ मंसिर, प्यूठान ।

दुइ जिल्लालाई सेवा प्रवाह हुने गरि प्युठानमा स्वास्थ्य कार्यालयको स्थापना गरिएको छ । प्यूठान र रोल्पा जिल्लामा सेवा प्रवाह गर्ने उक्त कार्यालयको सोमबार जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशबराज आचार्यले उद्घाटन गरेका थिए ।

नेपाल सरकार मन्त्री परिषदको निर्णय अनुसार ७७ जिल्लामा रहेका जिल्ला स्वास्थ्य र जनस्वास्थ्य कार्यालय मध्य ३५ वटा स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको छ । प्युठानमा स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयले रोल्पा जिल्लाका बासिन्दालाई पनि सेवा दिने स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख विसाल सुबेदीले जानकारी दिए । प्युठानका २ लाख ४० हजार ३ सय २ र रोल्पाका २ लाख ३५ हजार ९ सय ३ गरि ४ लाख ७६ हजार २ सय ५ जना सेवाग्राहीलाई सेवा दिईने उनले बताए । प्रदेश नंम्बर ५ मा १२ जिल्ला मध्य ६ वटा स्वास्थ्य कार्यालय हुने गरि प्युठानमा पनि स्वास्थ्य कार्यालय स्थापना गरिएको हो । प्रत्येक नागरिकलाई राज्यबाट आधारभुत स्वास्थ्य सेवा, प्रत्यक व्यक्तिलाई आफ्नो स्वास्थ्य उपचारको सम्बन्धमा जानकारी पाउने हक, प्रत्येक नागरिकलाई समान पहुँचको हक र प्रत्येक नागरिकलाई स्वच्छ खानेपानी तथा सरसफाईमा पहुँच हुने गरि कार्यालय स्थापना गरिएको हो ।

जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानको सभाहलमा भएको कार्यक्रममा बोल्दै जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख सुबेदीले साविकको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट सञ्चालनमा आईरहेका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँल स्थापना भएको स्वास्थ्य कार्यालयबाट पनि प्रदान गरिने बताए । उनका अनुसार निशुल्क औषधी आपूर्ति, नियमित खोप, विभिन्न जनस्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधि, राष्ट्रिय अभियानका कार्यक्रम समेत कार्यालयले सञ्चालन गर्ने उनले जानकारी दिए । प्रदेश नंम्बर ५ अन्र्तगत प्रदेश सरकार, सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य निर्देशनालय मातहतमा स्वास्थ्य कार्यालयहरु सञ्चालन हुने उनको भनाई छ ।

कार्यालय उद्घाटनमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी बद्रीनाथ गैहृेले सबै स्थानिय निकायहरु संग सहकार्य गर्दै स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानले आफ्ना स्वास्थ्य सम्बन्धि गतिविधिहरु अगाडी वढाउनुपर्ने बताए । त्यस्तै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख केशवराज आचार्यले पहिलेको जनस्वास्थ्य कार्यालयबाट दिएका सम्पूर्ण सेवाहरु हाँलको स्वास्थ्य कार्यालयबाट दिनुपर्ने बताए । साथै कार्यक्रम स्वास्थ्य सम्वन्धि विभिन्न संघसंस्थाका प्रमुख तथा प्रतिनिधि, पत्रकार, सुरक्षाकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी लगाएतको उपस्थिती रहेको थियो । कार्यक्रमको सञ्चालन कौशल बैद्यले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

भौका सडक कहिले होला सुधार ?

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित भौका हँुदै मुख्य बजार प्रवेश गर्न भौका रोडमा यात्रागर्ने यात्रु...

हाम्रो नजर : गौमुखी गाउँपालिकाले कृषि उपज खरिद गर्ने

गौमुखी गाउँपालिकाले आफ्नो पालिका भित्रका विभिन्न ठाउँलाई कृषि उत्पादन पकेट क्षेत्र निर्माण गर्ने भएको छ...

मल्लरानिका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका हरुलाई नगद र स्वास्थ्य सामाग्री दिदै सम्मान

बाेम बहादुर परियार मंसिर २० सोमबार १९ औ सामुदायिक महिला स्वास्थ्य स्वयंम सेबिका दिबस प्युठान...

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी