News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानबाट स्वाब परिक्षणका लागि पठाएका ९ जनाकै रिपोर्ट नेगेटिभ

दीपा पौडेल२८ चैत्र , २०७६
४९७ पटक
२८ चैत्र , २०७६

प्यूठान, कोरोना भाईरस संक्रमणको आशंकामा स्वाब परिक्षणका लागि जिल्लाबाट पठाईएका ९ जनाको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ।
स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठान मार्फत परिक्षणका लागि पठाईएका जिल्लाका ७ जना र जिल्ला अस्पताल बाट नमुना संकलन गरी पठाएका २ जना गरी ९ जना कै रिपोर्ट नेगेटिभ आएको हो ।स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका विपद ब्यवस्थापन फोकल प्रसन पुष्कल श्रेष्ठले दिएको जानकारी अनुसार भारत तथा अन्य तेश्रो मुलुकबाट प्यूठान आएका मध्ये कोरोना भाईरससँग मिल्दाजुल्दा लक्षणहरु देखिएपछि बिरामीहरुलाई परिक्षणका लागि जिल्लाबाट काठमाण्डौं पठाईएको थियो।
स्वास्थ्य कार्यालय मार्फत पठाएका जिल्लाका प्यूठान नगरपालिका वडा नं. १० को १ जना , वडा नं.२ को २ जना, माण्डवी गाउँपालिका वडा नं. ४ को १ जना, मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं. ४ को १ जना , ऐरावति गाउँपालिका वडा नं. २ को १ जना र वा नं.५ को १ जना गरि ७ जनाको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको हो। त्यस्तै जिल्ला अस्पताल मार्फत स्वाब संकलन गरी पठाएका मल्लरानी गाउँपालिकाका २ जनाको स्वाब संकलन गरी परिक्षणका लागि प्रदेश जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला बुटवलमा पठाईएकोमा उनीहरुको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको जिल्ला अस्पताल प्यूठानका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डाक्टर अमृत पन्थीले जानकारी दिए ।
रिपोर्ट नेगेटिभ आएकोले जिल्लाबासीका लागि सकारात्मक कुरा भएको र अझै सचेत भई लकडाउनमा बस्नुपर्ने स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बिशाल सुवेदीको भनाई छ। उनले भने –“हामीले अहिले सम्म स्वाब परिक्षणका लागिस्वास्थ्य कार्यालय मार्फत पठाएका ७ जना र जिल्ला अस्पतालबाट पठाएका २ जना गरी ९ जना कै रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ, यो खुसीको कुरा हो तर अझै पनि सचेत बन्न र सावधानी अपनाउन भने जरुरी छ।”
स्वाब संकलन गरी जिल्ला अस्पतालको आइसोलेसनमा राखिएका दुवैजनाको स्वास्थ्यमा सुधार आएको भन्दै आज नै उनीहरुलाई डिस्चार्ज गरिएको अस्पतालले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

भौका सडक कहिले होला सुधार ?

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित भौका हँुदै मुख्य बजार प्रवेश गर्न भौका रोडमा यात्रागर्ने यात्रु...

हाम्रो नजर : गौमुखी गाउँपालिकाले कृषि उपज खरिद गर्ने

गौमुखी गाउँपालिकाले आफ्नो पालिका भित्रका विभिन्न ठाउँलाई कृषि उत्पादन पकेट क्षेत्र निर्माण गर्ने भएको छ...

मल्लरानिका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका हरुलाई नगद र स्वास्थ्य सामाग्री दिदै सम्मान

बाेम बहादुर परियार मंसिर २० सोमबार १९ औ सामुदायिक महिला स्वास्थ्य स्वयंम सेबिका दिबस प्युठान...

बिवाहमा जन्ती गएका सबै बिरामी परे

प्युठान नगरपालिका वडा न ६ माझकाेट गुरुङगाउमा ४६ जना विरामि परेका छन । पाल्पाको बुरखु्टा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी