News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक अभाबले ७ वर्षिय बालिका अस्पतालमै अलपत्र

बोम वहादुर परियार२१ जेठ, २०७८/ प्यूठान
६८५ पटक
२१ जेठ, २०७८/ प्यूठान

बिहिबार राति ९ बजेको समयमा ७ वर्षिय बालिका जेनिसा परियार बाहिर पिसाप गर्न निस्कन्छिन । सोहि समयमा झस्किएर लडेको उनले बताउछिन ।अहिले उनि प्युठान अस्पताल को ईमर्जेन्सी बेडमा छिन । जेनिसाको दाया खुट्टाको साप्रोको हड्डी भाचिएको छ। अहिले उनको साथमा बुवा ओम बहादुर परियार हुनुहुन्छ ।

रोल्पा जिल्ला लुङ्ग्री गाउपालिका वडा नम्बर ५ घर बताउने जेनिसाका बुवा अहिले आफुले प्युठानको भिङ्ग्रीमा कोठाभाडामा बसि अर्काको मज्दुरी गर्दै आएको बताउनुहुन्छ । गयराती अस्पतालमा आएकि जेनिसाको उपचार प्युठान अस्पतालमा सम्भब नभएपछि बाहिर लैजान डाक्टर ले आदेस दिएका थिए । तर जेनिसाका बुवाले आर्थिक अभावका कारण आफ्नी छोरिलाई अहिलेसम्म बाहिर लैजान नसकेको बताउछन । जेनिसाको उपचारमा सम्लग्न रहनु भएका प्युठान अस्पतालका हार्ड जोर्नि बिसेसज्ञ डाक्टर सुमन खनिया संग पटक पटक जेनिसाका बुवाले “डाक्टर साब मेरि छोरिलाई एतै उपचार गरिदिनु पर्‍यो ” भन्दै अनुरोध गर्दा पनि डाक्टर ले भन्नुभयो ” हामीसंग नानुको उपचार गर्ने प्रसस्त मेसिन औजार उपलब्ध छैन ,रड राख्नुपर्ने देखिन्छ त्यसैले बुटवल अथवा कतै लगेर उपचार गराउनुस , एस्तो केसलाई हामीले रिक्स लिएर काम गरियो भने पछी जेनिसाको खुट्टा बिग्रन सक्छ ” भन्दै डाक्टरले सल्लाह दिनुभयो ।

जेनिसाका बुवाले रुदै भन्नुभयो ” मेरो कुनै कमाई छैन श्रीमती ,२ वटा छोरा, २ वटि छोरी छन केटाकेटि पनि सानै छन मैले अर्काको मज्दुरि गर्छु अहिले त झन लकडाउनको समयमा खालि छु , जग्गाजमिन बेचम भने पनि तेस्तो केहि छैन लौ न हजुर सहयोग गर्नुपर्यो।” डाक्टरका अनुसार जेनिसालाई बाहिर लगेर उपचार गराउदा अन्य खर्च छाडेर ५० हजार जति खर्च आउन सक्ने बताउनु भएको छ ।

:- अहिले तत्काल केहि बुज्नु परेमा जेनिसाको बुवा ओम बहादुर परियार 9845988687

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

लुङ रिजाल बन्दुहरुको देवाली हेर्न हजारौ दर्शक

रमेश पुन १५ ,मंसिर, २०७९ प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ६ लुङमा रिजाल बन्दुहरुको सावेशी कुलपँुजा चलिएरको...

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीको खिचलो

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीले किचलाे झिकेका छन् । राजधानी दाङको भालुबाङमा सार्ने प्रदेश...

लुम्बिनीमा एमाले पहिलो दल

झुलेनी नेटवर्क लुम्बिनीमा प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एमाले नै ठूलो दल बनेको छ । यहाँ रहेका ५२...

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

प्यूठान जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी