News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक अभावले बालिकाको उपचारमा समस्या, सहयोगको लागि याचना

मधुसुधन पाेखरेल२०७८ असाेज १६
४७८ पटक
२०७८ असाेज १६

गत भाद्र २६ गते उनलाई एक्कासी पेट दुख्यो, घरपरिवार आत्तिदै प्यूठान अस्पताल ल्याए । विजुवार अस्पतालमा सामान्य उपचार गरिसकेपछि उनलाई भैरहवा मेडिकल कलेजमा रिफर गरियो । बविता गुरुङलाई आन्द्रामा समस्या रहेछ । उपचारका लागि भैरहवा त लगियो तर परिवारको आर्थिक अभावका कारण उपचारमा समस्या भएको छ ।
१६ वर्ष की बालिका हिजोआज आर्थिक अभाबका कारण उपचार हुन नसकेर मृत्यू संग लडिरहेकी छन । प्यूठान नगरपालिका ३ मटेङपोखरा निवासी राजेश गुरुङ र आमा संझना गुरुङकी एक मात्र छोरी हुन बविता। मृत्यु संग लडिरहेकी छोरीको उपचार खर्च गर्ने पैसा नभए पछी परिवारमा झनै पीडा थपीदै गएको छ । ‘छिमेकीसंग खोजेर लगेको रुपैयाले आजसम्म त धान्यौ,‘आमाल आसु झार्दै भनिन,‘अहिले सम्म ६ लाख खर्च भइसक्यो ।’ चिकिच्सकले अझै १० देखि १५ लाखसम्म खर्च हुने भनेको उनले बताइन् । छोरीको उपचारको रेख देखमा खटिएकी आमा संझनाका आँखा छोरीको बिमारका कारण जहिल्यै आशुले ओभाना छैनन् ।
बविता ले महेन्द्र मावि खलंगा बाट एस इ इ पास गरेकि छिन । पढ्ने र साथिभाई संग रमाउने उमेरमा यस्तो रोग लागे पछी बविताको ल्याप पढ्ने सपना अधुरै रहेको उनि बताउँछिन । अहिले सम्म पेटको तीन पटक शल्यक्रिया भइसकेको छ निमोनिया पनि भएको उनकी आमा बताउँछिन । बविताको भेन्टीलेटरमा राखेर उपचार भैरहेको छ ।
सहयो जुटाउदैःपाठक
बविता गुरुङ बचाउ भन्दै प्यूठान नगरपालिका ४ जुम्री निवासी हेमन्त पाठक लागि परेका छन । बविता गुरुङकी आमाले रुदै सहयोग गरिदिन पर्‍यो भने पछि सहयोगका लागि पाठक निरन्तर सहयोग अभियानमा लागेको बताए । बविता गुरुङ बचाउनका लागि म लागि परेको पाठकले बताए । आफन्त,नातागोता, सहयोगि मन समाजसेवी बुद्धिजिवीलाई आग्रह गरेको उनले जानकारी दिए । बविता बचाउ अभियानमा हाल सम्म ७ हजार ५ सय सहयोग जुटेको पठकले बताए । बविता बचाउ अभियानमा सहयोग गर्न चाहानेहरुले आमाको मोबाइल नम्बर ९८६६९९०२९९ सम्पर्क गरि सहगोग गर्न पाठकले आग्रह गरेका छन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी