News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपांगता भएकाहरुलाई नि:शुल्क ह्विलचियर वितरण

सागर रिजालप्युठान,२२ असार
५२२ पटक
प्युठान,२२ असार

ह्विलचियर आवश्यकता भएका जिल्लाका विभिन्न ठाउँका अपांगता भएका व्यक्तिलाई निःशुल्क ह्विलचियर वितरण गरिएको छ । २३ जना व्यक्तिलाई शुक्रबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि ह्विलचियर वितरण गरिएको हो ।

राष्ट्रिय अपांग पुर्नस्थापना केन्द्र काठमाण्डौंको सहयोगमा आठ लाख ५० हजार रुपिँया बरावरको ह्विलचियर वितरण गरिएको राष्ट्रिय अपांग सेवा संघ प्यूठानका अध्यक्ष जुमानसिंह केसीले बताउनुभयो । नापजाँज गरेर ह्विलचियर ल्याइएको हो, उहाँले भन्नुभयो,‘नापजाँच गरिएकाले प्रयोग गर्दा असजिलो हुँदैन ।’ पुर्नस्थापना केन्द्रका ह्लिचियर वितरण कार्यक्रम निर्देशक सुगम भट्टराईले हालसम्म ६० जिल्लामा ह्विलचियर वितरण गरिसकेको जानकारी दिनुभयो ।

दातृ निकायको सहयोगमा करिव १३ हजार ह्विलचियर वितरण गरिएको उहाँको भनाई छ । एक पटक दिईएको ह्विलचियरलाई ३ वर्ष सम्म जोगाएर हिडल्नका लागि पनि आग्रह गर्नुभयो । दुई वर्ष अघिको तथ्यांक अनुसार जिल्लामा छ हजार अपांगता भएका व्यक्ति रहेका छन् ।

जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशवराज आचार्यले स्थानीय सरकार बनिसकेपछि जिल्लामा अपांगमैत्री संरचना निर्माण हुन थालेको बताउनुभयो । उहाँले भौगोलिक कठिनाइले गर्द अझै पनि धेरै ठाउँमा ह्विलचियर प्रयोग गर्न समस्या रहेको बताउनुभयो ।

हिड्न अफ्ठेरो भएका अंपाग व्यक्तिलाई ह्लिचियरले केहि राहत प्रदान गर्ने प्युठान जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी डा. कृष्ण बहादुर घिमिरेले बताउनुभयो । यसलाई सदुपयोग, स्याहार संहार गर्न अंपाग व्यक्तिका परिवारलाई आग्रह गर्नुभयो ।

प्युठान नगरपालिकाका उपमेयर शान्ता आचार्यले नगरपालिकाले अंपागता भएका व्यक्तिलाई सहयोग गर्दै आएको बताउनुभयो । नगरपालिकाले आफ्नो नगरभित्र रहेका बास्तविक अंपागता भएका व्यक्तिहरुको तंथाक संकलन गर्ने कार्यलाई अगाडी वढाएको समेत उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

ह्लिचियर वितरण गर्नका लागि प्युठान नगरपालिकाले रु ५० हजार सहयोग गरेको उहाँको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

    हामिस‌ग जोडिनुहोस।

    समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी