News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपांगता भएकाहरुलाई नि:शुल्क ह्विलचियर वितरण

सागर रिजालप्युठान,२२ असार
७६९ पटक
प्युठान,२२ असार

ह्विलचियर आवश्यकता भएका जिल्लाका विभिन्न ठाउँका अपांगता भएका व्यक्तिलाई निःशुल्क ह्विलचियर वितरण गरिएको छ । २३ जना व्यक्तिलाई शुक्रबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि ह्विलचियर वितरण गरिएको हो ।

राष्ट्रिय अपांग पुर्नस्थापना केन्द्र काठमाण्डौंको सहयोगमा आठ लाख ५० हजार रुपिँया बरावरको ह्विलचियर वितरण गरिएको राष्ट्रिय अपांग सेवा संघ प्यूठानका अध्यक्ष जुमानसिंह केसीले बताउनुभयो । नापजाँज गरेर ह्विलचियर ल्याइएको हो, उहाँले भन्नुभयो,‘नापजाँच गरिएकाले प्रयोग गर्दा असजिलो हुँदैन ।’ पुर्नस्थापना केन्द्रका ह्लिचियर वितरण कार्यक्रम निर्देशक सुगम भट्टराईले हालसम्म ६० जिल्लामा ह्विलचियर वितरण गरिसकेको जानकारी दिनुभयो ।

दातृ निकायको सहयोगमा करिव १३ हजार ह्विलचियर वितरण गरिएको उहाँको भनाई छ । एक पटक दिईएको ह्विलचियरलाई ३ वर्ष सम्म जोगाएर हिडल्नका लागि पनि आग्रह गर्नुभयो । दुई वर्ष अघिको तथ्यांक अनुसार जिल्लामा छ हजार अपांगता भएका व्यक्ति रहेका छन् ।

जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशवराज आचार्यले स्थानीय सरकार बनिसकेपछि जिल्लामा अपांगमैत्री संरचना निर्माण हुन थालेको बताउनुभयो । उहाँले भौगोलिक कठिनाइले गर्द अझै पनि धेरै ठाउँमा ह्विलचियर प्रयोग गर्न समस्या रहेको बताउनुभयो ।

हिड्न अफ्ठेरो भएका अंपाग व्यक्तिलाई ह्लिचियरले केहि राहत प्रदान गर्ने प्युठान जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी डा. कृष्ण बहादुर घिमिरेले बताउनुभयो । यसलाई सदुपयोग, स्याहार संहार गर्न अंपाग व्यक्तिका परिवारलाई आग्रह गर्नुभयो ।

प्युठान नगरपालिकाका उपमेयर शान्ता आचार्यले नगरपालिकाले अंपागता भएका व्यक्तिलाई सहयोग गर्दै आएको बताउनुभयो । नगरपालिकाले आफ्नो नगरभित्र रहेका बास्तविक अंपागता भएका व्यक्तिहरुको तंथाक संकलन गर्ने कार्यलाई अगाडी वढाएको समेत उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

ह्लिचियर वितरण गर्नका लागि प्युठान नगरपालिकाले रु ५० हजार सहयोग गरेको उहाँको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...