News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपांगता भएकाहरुलाई नि:शुल्क ह्विलचियर वितरण

सागर रिजालप्युठान,२२ असार
६५७ पटक
प्युठान,२२ असार

ह्विलचियर आवश्यकता भएका जिल्लाका विभिन्न ठाउँका अपांगता भएका व्यक्तिलाई निःशुल्क ह्विलचियर वितरण गरिएको छ । २३ जना व्यक्तिलाई शुक्रबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरि ह्विलचियर वितरण गरिएको हो ।

राष्ट्रिय अपांग पुर्नस्थापना केन्द्र काठमाण्डौंको सहयोगमा आठ लाख ५० हजार रुपिँया बरावरको ह्विलचियर वितरण गरिएको राष्ट्रिय अपांग सेवा संघ प्यूठानका अध्यक्ष जुमानसिंह केसीले बताउनुभयो । नापजाँज गरेर ह्विलचियर ल्याइएको हो, उहाँले भन्नुभयो,‘नापजाँच गरिएकाले प्रयोग गर्दा असजिलो हुँदैन ।’ पुर्नस्थापना केन्द्रका ह्लिचियर वितरण कार्यक्रम निर्देशक सुगम भट्टराईले हालसम्म ६० जिल्लामा ह्विलचियर वितरण गरिसकेको जानकारी दिनुभयो ।

दातृ निकायको सहयोगमा करिव १३ हजार ह्विलचियर वितरण गरिएको उहाँको भनाई छ । एक पटक दिईएको ह्विलचियरलाई ३ वर्ष सम्म जोगाएर हिडल्नका लागि पनि आग्रह गर्नुभयो । दुई वर्ष अघिको तथ्यांक अनुसार जिल्लामा छ हजार अपांगता भएका व्यक्ति रहेका छन् ।

जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख केशवराज आचार्यले स्थानीय सरकार बनिसकेपछि जिल्लामा अपांगमैत्री संरचना निर्माण हुन थालेको बताउनुभयो । उहाँले भौगोलिक कठिनाइले गर्द अझै पनि धेरै ठाउँमा ह्विलचियर प्रयोग गर्न समस्या रहेको बताउनुभयो ।

हिड्न अफ्ठेरो भएका अंपाग व्यक्तिलाई ह्लिचियरले केहि राहत प्रदान गर्ने प्युठान जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी डा. कृष्ण बहादुर घिमिरेले बताउनुभयो । यसलाई सदुपयोग, स्याहार संहार गर्न अंपाग व्यक्तिका परिवारलाई आग्रह गर्नुभयो ।

प्युठान नगरपालिकाका उपमेयर शान्ता आचार्यले नगरपालिकाले अंपागता भएका व्यक्तिलाई सहयोग गर्दै आएको बताउनुभयो । नगरपालिकाले आफ्नो नगरभित्र रहेका बास्तविक अंपागता भएका व्यक्तिहरुको तंथाक संकलन गर्ने कार्यलाई अगाडी वढाएको समेत उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

ह्लिचियर वितरण गर्नका लागि प्युठान नगरपालिकाले रु ५० हजार सहयोग गरेको उहाँको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...