News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्राे नजर : अस्पताल जाने सडक मर्मत गर्ने कस्ले?

सुजता थापा क्षेत्री (भण्डारी)२०७९ पाैष ०६ गते प्यूठान
२१७ पटक
२०७९ पाैष ०६ गते प्यूठान

कमसल काम हँुदा निर्माण भएको केहि महिनामै जीर्ण रहेको जिल्ला अस्पताल बिजुवार पुग्ने सडक अझै मर्मत भएको छैन । बिरामी बोक्ने एम्बुलेन्सलाई अस्पताल पुग्न समस्या भएको छ । प्यूठान नगरपालिका–४ बिजुवारको जिल्ला अस्पताल पुग्ने सडक नराम्रोसंग बिग्रेको हो । यो सडक जीर्ण हु“दा जिल्लाभरका बिरामीले दुःख पाएका छन् ।

‘सडकको कारण बिरामीले दुःख पाएको देखिरहेका छौं,’ बिजुवारका एक स्थानीयले भने,‘बिरामीले दुःख पाएको देख्दा दया लाग्छ ।’ केहि वर्ष पहिले प्यूठान नगरपालिकाले ढलान गरेको सडक अहिले उम्केर जिर्ण भएको छ । ढलान उम्केर ठूलाठूला खाल्डा बनेका छन् । खाडलले गर्दा एम्बुलेन्सलाई अस्पताल पुग्न समस्या भइरहेको छ । सडकमा फलाम छड देखिएका छन् । सडक वरीपरि निर्माण सामाग्री राख्ने गर्दा सडक साघुरो पनि हुदै गएको छ । यसमा सरोकारवाला निकाएको ध्यान पुगेको देखिदैन ।

सुत्केरी, वृद्धवृद्धाले अस्पताल आउदा धेरै दुःख पाएको स्थानीय नविन गौतमले बताए । ‘अस्पताल पुग्ने सडक सुधार गर्न नगरपालिकालाई धेरै पटक अनुरोध ग¥यो,’उनले भने,‘अझै सुुधार गरिएको छैन ।’ ‘पहिलो प्राथमिकता अस्पताल पुग्ने सडकलाई दिनपर्ने हो,’उनले भने,‘तर नगरपालिकलो यसमा ध्यान दिएन ।’ सडकका कारण धेरै बिरामी एक्बुलेन्सबाट झरेर हि“डेरै अस्पताल पुग्ने गरेको देखेको गौतमले बताए ।

जिल्ला असपताल पुग्ने सडक मर्मतको लागि यस वर्ष नगरपालिकाले २० लाख रुपैया“ बजेट बिनियोजन गरेर काम भएको थियो । उपभोत्ता समिति मार्फत सडक मर्मतको काम अगाडि बढेको थियो । उपभोत्ताले ठेगेदारलाई काम दिएका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...