News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्राे नजर : अस्पताल जाने सडक मर्मत गर्ने कस्ले?

सुजता थापा क्षेत्री (भण्डारी)२०७९ पाैष ०६ गते प्यूठान
२६२ पटक
२०७९ पाैष ०६ गते प्यूठान

कमसल काम हँुदा निर्माण भएको केहि महिनामै जीर्ण रहेको जिल्ला अस्पताल बिजुवार पुग्ने सडक अझै मर्मत भएको छैन । बिरामी बोक्ने एम्बुलेन्सलाई अस्पताल पुग्न समस्या भएको छ । प्यूठान नगरपालिका–४ बिजुवारको जिल्ला अस्पताल पुग्ने सडक नराम्रोसंग बिग्रेको हो । यो सडक जीर्ण हु“दा जिल्लाभरका बिरामीले दुःख पाएका छन् ।

‘सडकको कारण बिरामीले दुःख पाएको देखिरहेका छौं,’ बिजुवारका एक स्थानीयले भने,‘बिरामीले दुःख पाएको देख्दा दया लाग्छ ।’ केहि वर्ष पहिले प्यूठान नगरपालिकाले ढलान गरेको सडक अहिले उम्केर जिर्ण भएको छ । ढलान उम्केर ठूलाठूला खाल्डा बनेका छन् । खाडलले गर्दा एम्बुलेन्सलाई अस्पताल पुग्न समस्या भइरहेको छ । सडकमा फलाम छड देखिएका छन् । सडक वरीपरि निर्माण सामाग्री राख्ने गर्दा सडक साघुरो पनि हुदै गएको छ । यसमा सरोकारवाला निकाएको ध्यान पुगेको देखिदैन ।

सुत्केरी, वृद्धवृद्धाले अस्पताल आउदा धेरै दुःख पाएको स्थानीय नविन गौतमले बताए । ‘अस्पताल पुग्ने सडक सुधार गर्न नगरपालिकालाई धेरै पटक अनुरोध ग¥यो,’उनले भने,‘अझै सुुधार गरिएको छैन ।’ ‘पहिलो प्राथमिकता अस्पताल पुग्ने सडकलाई दिनपर्ने हो,’उनले भने,‘तर नगरपालिकलो यसमा ध्यान दिएन ।’ सडकका कारण धेरै बिरामी एक्बुलेन्सबाट झरेर हि“डेरै अस्पताल पुग्ने गरेको देखेको गौतमले बताए ।

जिल्ला असपताल पुग्ने सडक मर्मतको लागि यस वर्ष नगरपालिकाले २० लाख रुपैया“ बजेट बिनियोजन गरेर काम भएको थियो । उपभोत्ता समिति मार्फत सडक मर्मतको काम अगाडि बढेको थियो । उपभोत्ताले ठेगेदारलाई काम दिएका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...