News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा एकाएक एम्बुलेन्सहरु साइरन बजाउदै गुड्न थालेपछी

बोम बहादुर परियार११ माघ २०७९
२०६ पटक
११ माघ २०७९

बुधबार, विहानको ११ बजेको थियो । प्यूठान अस्पतालबाट एम्बुलेन्सहरु एकाएक कुद्न थाले ।
कतिपय एम्बुलेन्सहरु बाग्दुला तर्फ लागे त कतिपय क्वाडी तर्फ । स्थानीयहरु समेत अचम्मीत भए । एम्बुलेन्स बाट निस्केको दुखलाग्दो धुनले मानीसहरुलाई आतंकित बनायो । त्यो दृष्य हेर्नेको लागि मानिसहरु बाटोमा ताँति लागेका थिए । तर त्यो दृष्यको अर्थ फरक थियो । दिनरात बिरामीको सेवामा खटिरहने एम्बुलेन्स चालकहरु खुसी देखिन्थे । उनीहरुको पहिरन पनि एउटै थियो ।
जिल्लाभरका करिव दुइ दर्जन एम्बुलेन्स र चालकहरु बुधबार विजुवारमा भेला भएका थिए । संयु क्त एम्बुलेन्स चालक संघ नेपालको बुधवार ८ औ स्थापना दिवस थियो । प्यूठानमा सोही दिवसको अवसरमा एम्बुलेन्स ¥याली समेत निकालिएको थियो । दिवसका अवसरमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी प्यूठान अस्पतालका ५० भन्दा बढि विरामीहरुलाई फलफुल वितरण गरिएको छ ।


संयुक्त एम्बुलेन्स चालक संघ प्यूठानका अध्यक्ष विर बहादुर केसीको अध्यक्षता र प्यूठान अस्पतालका निमित्त प्रमुख खिम प्रसाद पार्धेको प्रमुख आथित्यतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।
कार्यक्रममा बोल्दै अस्पतालका निमित्त प्रमुख खिम प्रसाद पार्धेले एम्बुलेन्स चालक र अस्पतालको नङ र मासुको संम्वन्ध रहेको भन्दै विरामीहरुको सेवामा एम्वलुलेन्स चालक चनाखो भएर लाग्नु पर्ने बताएका छन । साथै उनीहरु एउटा चालक मात्र नभएर विरामीहरुलाई बचाउनका लागि डाक्टर समेत रहेको उनले बताए । उनले जिल्लाका एम्बुलेन्सहरु प्राय मापदण्ड विपरित चल्दै आएको हुनाले सबैलाई नियमानुसार सञ्चालनमा ल्याउन आग्रह गरेका थिए । साथै कार्यक्रममा वोल्दै पार्धेले प्यूठान अस्पतालमा बुधबारदेखी अस्पताल प्रमुखको जिम्मेवारी समहाल्न डा।प्रमिला खनाल आएको बताए ।


त्यस्तै प्यूठान अस्पतालका लागि एमबुलेन्स चालकहरुले फोहोर फाल्ने बाल्टी र बाटा समेत सहयोग गरेको संघका अध्यक्ष विर बहादुर केसीले बताएका छन् । त्यस्तै एम्बुलेन्स चालक संघका केन्द्रिय सदस्य शुसील केसीले एम्बुलेन्स चालकहरुको पिडा सम्बन्धित निकायले बुझ्नुपर्ने बताए । त्यस्तै नेपाल रेडक्रस सोसाईटी प्यूठानका सभापती गुमानराज पुलामीले एम्बुलेन्सहरुलाई स्तरोउन्ती गरी सञ्चालनमा ल्याउन आग्रह गर्दै नियम विपरित चलाएमा कारबाही गरिने उनले बताए ।


जिल्ला अस्पताल परिसरमा सञ्चालन गरिएको कार्यक्रममा अथितीहरु डा। पारुल खड्का, डा।प्रमिला खनाल, डा।रतन सुवेदी, अस्पतालका नर्सिङ इन्चार्ज प्रतिमा भटट्ठराई र डाक्टर धर्मराज चौधरी,  स्थानिय महेस कक्षपति , प्रकाश कर्माचार्य लगायतको उपस्थिती रहेको कार्यक्रमको सञ्चालन राजकुमार रसाइलीले गरेका थिए ।
दिवस सम्पन्न गर्नका लागि सिद्धबाबा हस्पिटल एण्ड रिसर्च सेन्टर बुटवल , लुम्बिनी सिटी हस्पिटल बुटवल र निमतारा पोली क्लिनिक बिजुवारले सहयोग गरेको एम्बुलेन्स चालक सुरेस केसीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...