News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा एकाएक एम्बुलेन्सहरु साइरन बजाउदै गुड्न थालेपछी

बोम बहादुर परियार११ माघ २०७९
२५८ पटक
११ माघ २०७९

बुधबार, विहानको ११ बजेको थियो । प्यूठान अस्पतालबाट एम्बुलेन्सहरु एकाएक कुद्न थाले ।
कतिपय एम्बुलेन्सहरु बाग्दुला तर्फ लागे त कतिपय क्वाडी तर्फ । स्थानीयहरु समेत अचम्मीत भए । एम्बुलेन्स बाट निस्केको दुखलाग्दो धुनले मानीसहरुलाई आतंकित बनायो । त्यो दृष्य हेर्नेको लागि मानिसहरु बाटोमा ताँति लागेका थिए । तर त्यो दृष्यको अर्थ फरक थियो । दिनरात बिरामीको सेवामा खटिरहने एम्बुलेन्स चालकहरु खुसी देखिन्थे । उनीहरुको पहिरन पनि एउटै थियो ।
जिल्लाभरका करिव दुइ दर्जन एम्बुलेन्स र चालकहरु बुधबार विजुवारमा भेला भएका थिए । संयु क्त एम्बुलेन्स चालक संघ नेपालको बुधवार ८ औ स्थापना दिवस थियो । प्यूठानमा सोही दिवसको अवसरमा एम्बुलेन्स ¥याली समेत निकालिएको थियो । दिवसका अवसरमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी प्यूठान अस्पतालका ५० भन्दा बढि विरामीहरुलाई फलफुल वितरण गरिएको छ ।


संयुक्त एम्बुलेन्स चालक संघ प्यूठानका अध्यक्ष विर बहादुर केसीको अध्यक्षता र प्यूठान अस्पतालका निमित्त प्रमुख खिम प्रसाद पार्धेको प्रमुख आथित्यतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।
कार्यक्रममा बोल्दै अस्पतालका निमित्त प्रमुख खिम प्रसाद पार्धेले एम्बुलेन्स चालक र अस्पतालको नङ र मासुको संम्वन्ध रहेको भन्दै विरामीहरुको सेवामा एम्वलुलेन्स चालक चनाखो भएर लाग्नु पर्ने बताएका छन । साथै उनीहरु एउटा चालक मात्र नभएर विरामीहरुलाई बचाउनका लागि डाक्टर समेत रहेको उनले बताए । उनले जिल्लाका एम्बुलेन्सहरु प्राय मापदण्ड विपरित चल्दै आएको हुनाले सबैलाई नियमानुसार सञ्चालनमा ल्याउन आग्रह गरेका थिए । साथै कार्यक्रममा वोल्दै पार्धेले प्यूठान अस्पतालमा बुधबारदेखी अस्पताल प्रमुखको जिम्मेवारी समहाल्न डा।प्रमिला खनाल आएको बताए ।


त्यस्तै प्यूठान अस्पतालका लागि एमबुलेन्स चालकहरुले फोहोर फाल्ने बाल्टी र बाटा समेत सहयोग गरेको संघका अध्यक्ष विर बहादुर केसीले बताएका छन् । त्यस्तै एम्बुलेन्स चालक संघका केन्द्रिय सदस्य शुसील केसीले एम्बुलेन्स चालकहरुको पिडा सम्बन्धित निकायले बुझ्नुपर्ने बताए । त्यस्तै नेपाल रेडक्रस सोसाईटी प्यूठानका सभापती गुमानराज पुलामीले एम्बुलेन्सहरुलाई स्तरोउन्ती गरी सञ्चालनमा ल्याउन आग्रह गर्दै नियम विपरित चलाएमा कारबाही गरिने उनले बताए ।


जिल्ला अस्पताल परिसरमा सञ्चालन गरिएको कार्यक्रममा अथितीहरु डा। पारुल खड्का, डा।प्रमिला खनाल, डा।रतन सुवेदी, अस्पतालका नर्सिङ इन्चार्ज प्रतिमा भटट्ठराई र डाक्टर धर्मराज चौधरी,  स्थानिय महेस कक्षपति , प्रकाश कर्माचार्य लगायतको उपस्थिती रहेको कार्यक्रमको सञ्चालन राजकुमार रसाइलीले गरेका थिए ।
दिवस सम्पन्न गर्नका लागि सिद्धबाबा हस्पिटल एण्ड रिसर्च सेन्टर बुटवल , लुम्बिनी सिटी हस्पिटल बुटवल र निमतारा पोली क्लिनिक बिजुवारले सहयोग गरेको एम्बुलेन्स चालक सुरेस केसीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...