News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नौबहिनीमा सीप विकास तालिम सञ्चालन

बिबश जि एम१४ माघ २०७९
५८ पटक
१४ माघ २०७९

नौवहिनी गाउँपालिका, प्यूठानले स्थानीय युवाहरुलाई काठको भाँडा वनाउने तालिम दिन थालेको छ । नौबहिनी गाउँपालिका प्यूठानको आर्थिक सहयोगमा इभान इन्जिनियर्स एण्ड कष्ट्रक्सन को आयोजनामा तालिम सञ्चालन भएको हो ।
पछिल्लो समय प्लाष्टिकका भाँडाहरु बढी मात्रामा प्रयोग हुँदै आएपछि काठका भाँडाहरु लोप हुँदै गएका छन् । सोही अनुरुप परम्परागत रुपमा रहेको यो पेशालाई व्यवसायिकरण गर्न गाउँपालिकाले लक्षित बर्गका समुदायका लागि तालिम गराएको इभान इन्जिनियर्स एण्ड कष्ट्रक्सनका सञ्चालक पारस भण्डारीले बताए । गाउँमै बसेर पेशा अगांल्न सक्ने यूवाहरुको लागि सीपमुलक तालिम सञ्चालन गरिएको सञ्चालक भण्डारीको भनाइ छ ।

चुँदारा टोलमा रहेका स्थानीयद्धारा धेरै पहिले पहिले काठबाट भाँडाहरु बनाउने गरिन्थ्यो तर हिजोआज त्यो काम विस्तारै लोप हुँदै जान थालेको छ । सो पेशालाई जागरुक बनाउन र लोप हुनबाट बचाउनको लागि तालिम अगाडी सारिएको ८ नं वडा अध्यक्ष मान बहादुर के.सी ले बताए । गुँरास, गिठी, काउला लगायतका काठबाट घ्यू राख्न मिल्ने हर्पे, महि राख्न चाहिने ठेकी, कोसी लगायतका भाँडाकुडाहरु बनाउदै आएका छन् । व्यवसायिक रुपमा बनाएका भाँडाहरुले बजार पाउन नसकेको समयमा वडाले बजार व्यवस्थापनको लागि सहयोग गर्ने समेत बताएको छ । साथै तालिममा सहभागिहरुले सिकेका सीपलाई व्यवसायिक रुपमा निरन्तर दिन सकेको खण्डमा एकरुपता बनाएर वडाबाट हुने सहयोग सधै रहने अध्यक्ष के.सी ले जानकारी दिए । तालिम १० गतेदखी २४ गते सम्म १५ दिनको रहने भएको छ । तालिममा १० जना सहभागि भएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी