News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

भारतमा दुर्घटनामा परि प्युठान फर्किएका सुरजको पोखरामा निसुल्क शल्यक्रिया 

बोम बहादुर परियार०१ फागुन २०७९
४२५ पटक
०१ फागुन २०७९

गत मङ्सिर १९ मा भारतको पञ्जाव अमृतसरमा कारको ठक्करबाट दायाँ खुट्टा भाँचिएका ऐरावती–६ विजुली थामका ३६ वर्षिय सुरज दमाईंको गत माघ ५ गते स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान पश्चिमाञ्चल अस्पताल पोखरामा निःशुल्क शल्यक्रिया गरिएको छ । भारतमा रोजगारको लागि गएका उनको खुट्टा भाँचिएर नेपाल फर्कनु परेको थियो । घाइते भएका सुरजलाई भाँचिएको हाड खप्टिएकै अवस्थामा प्लाष्टर गरेर प्युठान बिजुली स्थित जन्मघरमा ल्याइएको थियो । विपन्न तथा असहाय समेत रहेका सुरज अलपत्र परेको अवस्थामा स्थानीय अभियान्ता खेमराज पोख्रेलको नेतृत्वमा रामप्रसााद पोख्रेल र नारायणबहादुर थापा सहितको टोलीले चन्दा संकलन गरी डाक्टर राजेन्द्र पौडेलसँगको सल्लाहमा सुरजलाई पोखरा स्थित अस्पतालमा पुराईएको थियो । उनै डाक्टर पौडेलको सक्रियतामा अस्पतालबाट हुनसक्ने सेवा तथा सामग्री उपलब्ध गराई डा . झपिन्द्र पोख्रेलको टीमद्वारा उनको निःशुल्क शल्यक्रिया गरिएको थियो ।

शल्यक्रियाको लागि आवश्यक इम्प्लान्टको ब्यवस्था पनि राजेन्द्र पौडेलले नै गर्नुभएको थियो । सुरजलाई सफल सल्यक्रिया र उपचार पछि माघ १९ गते अस्पताल बाट डिस्चार्ज गरिएको थियो । अहिले उनको खुट्टा निको हुँदै गएको छ । उनले अहिले घरमै आराम गरिरहेका छन् । घरमा खानेखर्च, उपचार गर्ने पैसा र सहारा दिने अभिभावक कोही पनि नभएपछि सहाराविहिन बनेका सुरजलाई स्थानीय अभियन्ता र डा . राजेन्द्रको सक्रियतामा उनको उपचार गरिएको छ । उनको उपचार गरिनु नेपाली समाजमा रहेको मानवता, भ्रातृत्व र एकताको प्रतिक हो । मल्लरानी गा।पा।–३ बर्बोट अर्गेली स्थायी घर भई हाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पताल पोखरामा कार्यरत डा. राजेन्द्र पौडेल एक प्रतिभावान ब्यक्ति रहेको स्थानीय अभियान्ता खेमराज पोख्रेल ले बताए ।

कोहलपुर मेडिकल कलेजबाट एम।बि।बि।एस। उत्तीर्ण गरेका डाक्टर राजेन्द्र पौडेल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान पोखरामा एम।एस। अर्थोपेडिक सर्जन अध्ययनको अन्तिम चरणमा छन् । यसभन्दा अघि पनि उनले थुप्रै विपन्न तथा असहाय नागरिकहरूलाई निःशुल्क स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरिसकेका छन् । भविश्यमा पनि त्यस्ता नागरिकहरूको स्वास्थ्य सेवामा पहुँच पु¥याउने र नागरिकलाई गुणस्तरीय स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्ने लक्ष्य लिएको डाक्टर पौडेल ले बताए । साथै उनले भने अध्ययन पूरा भएपश्चात् आफू आफ्नो गृहजिल्ला प्युठान आई फर्किएर स्थानीय जनतालाई आफ्नै आँगनमा सहज रूपमा विशेषज्ञ सेवा प्राप्त गर्ने उनले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

भानुभक्त मा वि बर्वाेटको अन्तीम मत परिणाम

प्युठानको मल्लरानी गाँउपालिका ३ वर्वोट स्थित भानुभक्त माध्यमिक विद्यालयमा वि व्य स गठन गर्दा जम्मा...

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै, लुम्बिनीमा बिशेष समाराेह हुने

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै छ । प्रत्येक वर्ष वैशाख शुक्ल पूर्णिमाका दिन...

जेष्ठ १३ गतेदेखि आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुँदै

जेष्ठ १३ गतेदेखि प्यूठान सहित देशभर एकसाथ आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।...

सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री

पेशागत महासंघ जिल्ला कमिटी प्यूठानले सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ...

भानुभक्त मा.बि बर्बोटको वि.व्य.स. गठन निर्वाचनद्धारा गरीने

प्यूठानको चुजाठाटी स्थित भानुभक्त मा.बि बर्बोटको विद्यालय व्यवस्थापन समिती सदस्य गठन चुनाबी प्रकृयामा पुगेको छ...