News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सुनिलस्मृतिमा सहकारीका महिलालाई गहना वनाउने तालिम सम्पन्न

सुजाता थापा क्षेत्री२०७९ फागुन १४, रोल्पा
११६ पटक
२०७९ फागुन १४, रोल्पा

सुनिलस्मृति गाउँपालिका रोल्पाले सहकारीमा आवद्ध महिलाहरुलाई कृष्टलका गरगहना वनाउने तालिम दिएको छ । गाउँपालिका भित्रका ५ सहकारीका १६ महिलालाई गरगहना वनाउने तालिम दिईएको सुनिलस्मृति गाउँपालिका लै‌‌गिक समानता तथा सामाजिक समावेशिकरण शाखा प्रमुख भगवती वुढाले वताईन ।

कृष्टलका गरगहना उत्पादनको आधारभुत तालिम लिएर काम गरिरहेका महिलाहरुलाई ६ दिनको स्तरवृद्धी तालिम दिईएको हो । तालिममा तालिम समापन कार्यक्रममा वोल्दै सुनिलस्मृति गाउँपालिकाको अध्यक्ष मणिराम बुढाथोकीले सिप सिकेर व्यवसायिक रुपमा अगाडी वढ्न चाहने महिलालाई गाउँपालिकाले सहयोग गर्ने वताए । तालिम लिने र काम नगर्ने प्रवृत्तीको अन्त्य गरेर सिपलाई व्यवसायमा जोड्न वित्तिय सहजताका लागि आवश्यक सहजिकरण गर्ने वताए । वजारको आवश्यकता र उपभोक्ताको रुचि हेरेर वस्तु उत्पादन गर्न सकेमा घरमै वसेर राम्रो आम्दानी गर्न सकिने भएकाले तालिममा सिकेको सिपलाई आम्दानीको आधार वनाउन सहभागिलाई सुझाव दिए ।

तालिममा एकता महिला बचत ऋण सहकारी संस्था मिझिङ वाट ३ जना, चतुरभुज महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था खुङग्री वाट ४ जना, गजुलकोट महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था गजुल वाट ३ जना, लिस्ने महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था अरेस वाट ३ जना र जागृती कृषि महिला सहकारी संस्था घोडागाउँवाट ३ जना महिला सहभागि भएका थिए ।

 

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

जनताले आशा भरोसा र विश्वास गरेर दिएको भोटको उच्च मुल्याकंन गछौः सांसद गिरी

नेपाली कांग्रेस लुम्बिनी प्रदेश सह महामन्त्री तथा माननिय प्रदेश सभा सदस्य निमा गिरीले जनताले आशा...

बालमैत्री स्थानीय शासन सञ्चालन सम्बन्धि तालिम ऐरावतीमा

बालमैत्री स्थानीय शासन सम्बन्धि तालिम ऐरावती गाउँपालिका ५ मा सम्पन्न भएको छ । सरोकार सञ्चार...

मुक्ती माविमा विद्यार्थीमाथि निर्घात कुटपिट, विद्यार्थीको हात भाँचियो, एकजनालाई रिफर

विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीमाथि कुटपिट हुँदा कम्तिमा ४ जना विद्यार्थी घाईते भएका छन्। बुधवार मुक्ति माध्यमिक...

मल्लरानी ३ मा सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम बुधबार मल्लरानी गाउपालिका ३ मा सम्पन्न भएको छ...

रुखबाट लडेर झिमरुकमा एक महिलाको मृत्यु

रुखबाट लडेर झिमरुक गाउँपालिकामा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । मगंलबार बिहान घाँस काट्न भनी...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी