News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सुनिलस्मृतिमा सहकारीका महिलालाई गहना वनाउने तालिम सम्पन्न

सुजाता थापा क्षेत्री२०७९ फागुन १४, रोल्पा
१८२ पटक
२०७९ फागुन १४, रोल्पा

सुनिलस्मृति गाउँपालिका रोल्पाले सहकारीमा आवद्ध महिलाहरुलाई कृष्टलका गरगहना वनाउने तालिम दिएको छ । गाउँपालिका भित्रका ५ सहकारीका १६ महिलालाई गरगहना वनाउने तालिम दिईएको सुनिलस्मृति गाउँपालिका लै‌‌गिक समानता तथा सामाजिक समावेशिकरण शाखा प्रमुख भगवती वुढाले वताईन ।

कृष्टलका गरगहना उत्पादनको आधारभुत तालिम लिएर काम गरिरहेका महिलाहरुलाई ६ दिनको स्तरवृद्धी तालिम दिईएको हो । तालिममा तालिम समापन कार्यक्रममा वोल्दै सुनिलस्मृति गाउँपालिकाको अध्यक्ष मणिराम बुढाथोकीले सिप सिकेर व्यवसायिक रुपमा अगाडी वढ्न चाहने महिलालाई गाउँपालिकाले सहयोग गर्ने वताए । तालिम लिने र काम नगर्ने प्रवृत्तीको अन्त्य गरेर सिपलाई व्यवसायमा जोड्न वित्तिय सहजताका लागि आवश्यक सहजिकरण गर्ने वताए । वजारको आवश्यकता र उपभोक्ताको रुचि हेरेर वस्तु उत्पादन गर्न सकेमा घरमै वसेर राम्रो आम्दानी गर्न सकिने भएकाले तालिममा सिकेको सिपलाई आम्दानीको आधार वनाउन सहभागिलाई सुझाव दिए ।

तालिममा एकता महिला बचत ऋण सहकारी संस्था मिझिङ वाट ३ जना, चतुरभुज महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था खुङग्री वाट ४ जना, गजुलकोट महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था गजुल वाट ३ जना, लिस्ने महिला बचत तथा ऋण सहकारी संस्था अरेस वाट ३ जना र जागृती कृषि महिला सहकारी संस्था घोडागाउँवाट ३ जना महिला सहभागि भएका थिए ।

 

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...