News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्रो नजरः महोत्सवमा सर्वाधिक विवाद डान्स आईडलमा

झुलेनी नेटवर्क२०७९ फागुन १६
४२५ पटक
२०७९ फागुन १६

महोत्सव संगै छुट्टै उपसमिति वनाएर सञ्चालन गरिएको प्यूठान डान्स आईडल अन्तिम समयमा विवादित भएको छ । उपसमितिको व्यवस्थापनको असक्षमताका कारण लोकप्रिय मानिएको नृत्य प्रतियोगिता डान्स आईडल निकै विवादित हुन पुग्यो ।

भोटिङ प्रक्रियाका कारण १३ गते विहानै देखी महोत्सवको गेटवाट सुरु भएको विवाद १४ गते प्रहरि चौकिसम्म पुग्यो । प्रतियोगि अर्जुन भण्डारीले आफ्नो प्रस्तुतिका लागि स्टेजमा पुग्न १० मिनेट ढिला गरेका कारण पूर्व जानकारीविना १० अंक कटौति गरियो । प्रतियोगि भण्डारीले आफु सुरक्षाकर्मिको कारण गेटवाट भित्र पस्न नसकेको स्पस्टिकरण मञ्चमै दिएका थिए । प्रतियोगिताको अन्तिम समयमा प्रतिष्पर्धिको सुरक्षा प्रवन्ध वलियो वनाएर एकसाथ स्टेजमा पुर्याउनुको साटो आईडल टिमले १० अंक कटौति गर्दा धेरै दर्शकले आलोचना गरेका थिए ।

त्यस्तै आईडल आयोजकले भोटिङ प्रक्रियालाई पारदर्शि बनाउन सकेनन् । त्यो दिन कति देखि कति क्रम संख्याका टिकटहरु वितरण गरियो भन्ने आयोजक बाहेक न प्रतिष्पर्धिलाई थाहा छ न कुनै तेश्रो निकायलाई । महोत्सवका दर्शकहरुवाट गेटमा कव्जा गरिएका झण्डै १ बोरा टिकट दर्शकले जलाएका थिए । मत गणनालाई पनि विश्वसनिय रुपमा अगाडी नबढाईएको गुनासो चलिरहेको छ । आइडल बिजेताका हुनका लागि ५० प्रतिशत प्रस्तुती र ५० प्रतिशत टिकटको आधार निर्धारण गरिएको थियो । प्रस्तुतीमा निर्णायकको तजबिज हुने भएपनि टिकटमा भने लापरवाहि भएको देखियो । टिकट गणनाको बिधि तय नै नगरी उपसमितिका सदस्यहरु मात्रै सम्मिलित भएर गणना हुनु अर्को त्रुटि थियो ।

गणनामा धादलि भएको महसुस भएमा प्रतियोगिहरुले पुनः गणना माग गरेको खण्डमा आयोजकले ति टिकटका मुचुल्काको व्यवस्थापन नगरी जलाएको भन्ने सुनिएकोले आगामी दिनमा यस्तो हदै सम्मको लापरवाहि नहोस । किनकि स्थानीयको कला प्रवद्र्धनका लागि आयोजित प्रतियोगिताले उनिहरुको गला नसमातोस् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...