News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानका पर्यटकीय स्थलमा पुगेर होली पर्व मनाईयो

झुलेनी पोष्ट२०७९फागुन२२ प्यूठान
४१७ पटक
२०७९फागुन२२ प्यूठान

प्यूठान जिल्ला सहित देशभरका पहाडी तथा हिमाली जिल्लाहरुमा फागुपूर्णिमा अर्थात (होली) पर्व मनाईएको छ । प्यूठानमा धेरै जसो केटाकेटी तथा यूवायूवती, जनप्रतिनिधी, कर्मचारी, शिक्षक लगाएतले पर्यटकीय स्थलमा भेला भएर एकआपसमा अबिर दलेर नाँचगान गर्दै फागुपूर्णिमा (होली) पर्व मनाएका छन् ।
जिल्लाका विभिन्न पर्यटकीय स्थलहरु मल्लरानी, झुलेनी, नौबहिनी स्याउलीवाङ, ठुलीलेक, ओखरकोट, लगाएत अन्य पिकनिक स्पोर्टहरुमा गएर हर्सोउल्लासका साथ होली पर्व मनाएका हुन् । सरकारले फागुपूर्णिमाको दिन सार्वजनिक विदा दिएसँगै गैर सरकारी तथा सरकारी संघसंस्थाहरुले पनि पर्यटकीय स्थलमा पुगेर औपचारीक कार्यक्रम गर्दै होली मनाए । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानले फागुपूर्णिमा मनाउँदा विशेष सर्तकता अपनाउन भन्दै विभिन्न नियमहरु जारी गरेसँगै पूर्ण रुपमा नियमको पालना गर्दै सौर्हादपूर्ण बातावरणमा होली मनाइएको छ ।
होली मनाउनका लागि जिल्लाका पर्यटकीय स्थलहरुमा जानेको चापँ धेरै भएकाले यसपाली गाउँघर, सहर बजारमा भने त्यती चहलपहल देखिएन् । पर्यटकीय स्थलमा गएर पर्व मनाउँदा पर्यटकीय स्थलहरुको प्रचारप्रसार भए पनि होलीको मौलिकता भने हराउँदै गएको पुर्खाहरु सुनाउछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...