News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पुस्कल शर्माकाे दशैमा दशै दशा (भिडियो सहित हेर्नुहाेस्)

सिखबर संवाददाताप्यूठान
८०० पटक
प्यूठान

गायक पुष्कल शर्माको अभिनयमा ‘दशा’ दशैँ गित आजबाट बजारमा आएको छ । नेपाली मौलिक सिर्जनशिल भावका वियोगन्त भोगाईलाई समेटिएर बनेको दशैँ गितमा देशको समग्र परिस्थीति र दशैँमा गरिबले झेल्नु परेको जीवनको यथार्थ परक कथालाई समेटेर बनाइएको छ । मन्दीर म्युजिक कम्पनीको प्रस्तुतिमा सुनिल केसी र कमल खरेलको संयुक्त पस्तुतिमा रहेको यो गितलाई गणेश अधिकारी र बिष्णु माझीले स्वरबद्ध गरेका छन् ।

दशैँ गित ‘दशामा संग्रहित गरिएको गीतमा सुनिल केसीको शब्द तथा संगीत गणेश अधिकारीको रहेको छ । नेपालीहरुको नजिकिँदै गरेको महान चाड बडा दशैँमा भोग्नु पर्ने पिडा र बेदना संगै समाजमा घटेका घटनाहरुलाई एउटा लयमा ढालेर लोक लयमा आधारित रहेर तयार पारिएको हुनाले आम दर्शक तथा स्रोताले अधिक मात्रामा मन पराउने अपेक्षा गायक तथा मोडल पुष्कल शर्माले लिएका छन् ।

सुरेश श्रेष्ठले छायाँकन गरेको भिडियोलाई चर्चित अनि व्यस्त सम्पदको दिपक विष्टले सम्पादन गरेका छन् । गीतको भिडियोमा लोकप्रिय गायक मोडेल पुस्कल शर्मा र अनु श्रेष्ठको अभिनयलाई देख्न सकिन्छ । भिडियोलाई ब्यस्त निर्देशक काजिश श्रेष्ठले निर्देशन गरेका हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्यूठानमा भिरबाट लडेर एकजना पुरुषको ज्यान गयो

प्यूठानमा भिरबाट लडेर एकजना पुरुषको ज्यान गएको छ । माण्डवी गाउँपालिका २ मर्कावाङका ६० बर्षिय...

माछा मार्न खोलामा गएका एक पुरुषको डुबेर मृत्यु

प्यूठानमा माछा मार्ने क्रममा खोलामा डुबेर एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ । सोमवार साँझ...

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...