News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

भर्लेनी सामुदायिक वनको आमभेला सम्पन्न, नयाँ कार्यसमिति चयन

सागर रिजालप्युठान, २१ असोज
५५९ पटक
प्युठान, २१ असोज

भर्लेनी रेङझेङ खोला सामुदायिक वन उपभोक्ता समुह ऐरावती गाउँपालिका वडा नंम्बर ६ विजुली हात्तिपाईलाको आमभेला भव्य रुपमा सम्पन्न भएको छ । समुहका अध्यक्ष कृष्णराज पौडेलको अध्यक्षता बाट शुरु भएको कार्यक्रममा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष बुद्ध बहादुर बस्नेतको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो ।

वि.स. २०६९ सालमा गठन गरिएको उक्त समुहमा विजुलीका ३ सय ८५ महिला र ३ सय ६५ पुरुष उपभोक्ता सदस्य रहेका छन् । हाँलसम्म समुहको आम्दानी ९६ हजार १ सय ५३ रहेको समुहका अध्यक्ष कृष्णराज पौडेलले बताए । उनले भने,‘११ हजार ४ सय ५ खर्च गरि जम्मा ८४ हजार ८ सय ४७ रुपैयाँ अनुदानका कार्यक्रममा लगाएका छौ । ’समुहले विजुलीका ६० घरपरिवारलाई अनुदानमा बाख्रा वितरण गरेको समेत उनले जानकारी दिए ।

आमभेलालाई सम्बोधन गर्दै गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष बुद्ध बहादुर बस्नेतले यसठाउँबाट निर्वाचित उम्मेदवारको नाताले यस गाउँको सुख दुखमा सधै साथ दिन तत्पर रहेको बताए । उनले भने, ‘यस क्षेत्रको विकासमा पूर्ण रुपमा लाग्छु । ’ अहिलेको संविधानले हामी सबैको अधिकार, कर्तव्य र जिम्मेबारी आ– आफ्नो ठाउँमा स्पष्ट्र पारिदिएको बताएदै उनले राज्यबाट मात्र पाउँने आस नगरेर हुनेहरुले राज्यलाइृ कर दिएर मुलुकको समृद्धिकमा साथ दिन आग्रह गरे ।

भेलाका प्रमुख अतिथि समेत रहेका उपाध्यक्ष बस्नेतले यस क्षेत्रमा खोपानीको समस्या वढी भएकोले आगामी ३ वर्ष भित्रमा सबै बस्ती क्षेत्रमा खानेपानीको पहुँच पु¥याउने बताए । उनले भने,‘ गाउँपालिकाबाट खानेपानीका लागि बजेट विनियोजन भईसकेको छ । ’ उनलाई समुहले दोसल्ला ओडाएर सम्मान समेत गरेको थियो । सम्मान पछि उनले सम्मान गरेर माया र हौसला दिएकोमा खुसि व्यक्त गरे । वनजंगल मानिसलाई अतिआवश्यक बस्तु हो । उनले भने,‘जीवनयापनमा पर्यावरणको आवश्यकता महत्वपूर्ण छ यसलाई जोगाउनुपर्छ । ’

भेलाले नयाँ कार्यसमितिपनि चयन गरेको छ । रेशम बहादुर थापाको अध्यक्षतामा ९ सदस्यिय नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको हो । जसको उपाध्यक्षमा यामबहादुर गुरुङ, सचिव बिमला ठेडी, सहसचिव टेक बहादुर थापा, कोषाध्यक्ष मुक्ति बहादुर बस्नेत , सदस्यहरुमा नमा विश्कर्मा, लाली विश्वकर्मा लगाएतका रहेका नवनियुक्त सचिव बिमला ठेडीले जानकारी दिईन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी