News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आहा ! कती राम्रा तिम्ल्याहा छोरीहरु

झुलेनी नेटवर्क२९ असार २०८०
१४१ पटक
२९ असार २०८०

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिका ३ जाबुनेकी माया आलेको कोखबाट एकै पटक तिन छोरीहरु जन्मेका छन् । बिहे गरेको लामो सयमपछि एकै पटक तिन छोरीहरु जन्मेपछि आले परिवार निकै खुसी छन् । काखमा एउटै उमेरका स साना नानीहरु राखेर प्रसन्न मुद्रामा एक आपसमा कुरा गर्दै गरेको अवस्थामा भेटिएकी ऐरावति गाउँपालिका वडा नं.३ जाबुने की माया थापा आलेले छोरीहरु जम्मेपछि परिवारमा खुसी ल्याएको बताएइन् । हेर्दा ६÷७ महिनाका जस्ता देखिने तिम्ल्याहा छोरीहरु सहित भारतको दिल्लीबाट फर्कदै गर्दा हामीले उनीहरुलाई बिजुवारमा भेटेका थियांै ।

 

अर्घाखाँचीको पाणिनी गाउँपालिका ७ कि मायाले २०७३ सालमा ऐरावति गाउँपालिका वडा नं.३ जाबुनेका लिलबहादुर आलेसंग विवाह गरेकी थिईन । विवाह गरेको लामो समयसम्म पनि सन्तान नभएपछि आले दम्पत्ती तनावमा थियो । आले परिवारमा हजुरबुबा हजुर आमालाई नाति नातिना खेलाउने साह्रै रहर थियो । ‘लामो समयसम्म बच्चा नजन्मिए पछि सबै दुखी थियौं,’ ‘मायाले भनिन् –“सन्तानको रुपमा एकै पटक तीन वटा लक्ष्मी भगवान जसरी आए यसले परिवारमा खुसि ल्याएको छ ।”

 

एकै पटक तीन सन्तान हुर्काउन आले परिवारले कुनै गाह्रो महसुस गरेको छैन । छोरीहरु हुर्काउन कहिले थकान महसुस नभएको उनले सुनाइन । गर्भावस्थामा तिन वटा बच्चा बोकेर हिड्डुल गर्र्न निकै गाह्रो भए पनि बच्चा जन्मिसकेपछि पारिवारिक सहयोगका कारण हुर्काउन त्यति समस्या नपरेको उनको भनाई छ । भारतको नयाँ दिल्लीमा शल्यक्रियामार्फत तीन छोरीहरु जन्माएको उनले बताईन । ‘बच्चाहरुलाई आमाको दूधले मात्र नपुगेर प्याकेटको दूध पाउडर खुवाउने गरेका छौं,’ बुबा लिल बहादुरले भने,‘बच्चाहरुका लागि दिनमा झण्डै २ हजार ५ सय बराबर खर्च हुने गरेको छ ।’

जन्मेदेखि बच्चाहरु बिरामी परेका छैनन् । आले परिवार सबैको ध्यान तीन छोरीहरुलाई हुर्काउन मै छ । तिम्ल्याहा बालिकाका ६४ बर्षका हजुरबुबा भुपेन्द्र बहादुर आले अहिले अत्यन्तै खुसि भएको बताउँछन् । ४ छोरी र २ छोराका बुबा रहेका भुपेन्द्रले लामो समयको आफ्नो पर्खाईपछि बल्ल हजुरबुबा बन्ने सौभाग्य पाएको बताए । आले परिवारले बच्चाहरुको नाम लिया,लिजा र लिसा आले राखेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...