News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

करेन्टको धरापमा परेर साउन भरमै ३ जनाको मृत्यु

बिबश जि.एम २०८० भदौ ४
२४३ पटक
२०८० भदौ ४

जंगली जनावारलाई थापेको करेन्टको धरापमा परेर साउन महिनामा मात्रै प्यूठानमा ३ जनाको ज्यान गएको छ । जंगली जनावारबाट खेतिपाती जोगाउन भन्दै स्थानीयले लगाएको करेन्टको धरापमा परेर जिल्लाका विभिन्न क्षेत्रका ३ जनाले ज्यान गुमाएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका अनुसार प्यूठान नगरपालिका वडा नं.–३ साप्डाडाँ स्थित बरपाटा बस्ने ५३ बर्षका हिम बहादुर खड्काको श्रावण १६ गते बाँदर र बँदेल धपाउन आफ्नै बारीमा थापेकोे बिद्युतिय धरापमा परि मृत्यु भएको थियो । झिमरुक गाउँपालिका ६ बस्ने ५४ बर्षका धन बहादर पुन मगरको श्रावण १७ गते स्थानीयले बँदेल धपाउन थापेको करेन्टको धरापमा परेर मृत्यु भयो ।

यस्तै श्रावण ३० गते स्वर्गद्धारी नगरपालिका ८ बर्जिवाङकी १८ बर्षिय पुजा थापाको पनि आफ्नै बारीमा लगाएको करेन्ट लागेर मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरीका कार्यालय प्यूठानका बरिष्ठ प्रहरी नायवनिरिक्षक ओमप्रकाश चौधरीले जानकारी दिए ।

पछिल्लो समय किसानले अन्नबाली जोगाउन बारीमा करेन्ट लगाउने र त्यसमा परेर मानवीय क्षेति हुने गरेको छ । विभिन्न ठाउँमा जंगली जनावर बाँदर र बँदेलले किसानलाई सताएपछि किसान बालीनाली जोगाउन भनेर बारीमा करेन्ट थाप्ने गर्दा मानवीय क्षेति हुन थालेको प्रहरीको भनाइ छ ।

जंगली जनावरले जिल्लाको गौमुखी गाउँपालिका,नौबहिनी गाउँपालिका, प्यूठान नगरपालिका,झिमरुक गाउँपालिका र स्वर्गद्धारी नगरपालिकामा किसानको मकै बारीमा क्षति पुर्‍याएको किसानहरु बताउँछन् ।

यसरी गैर कानूनीरुपमा बिद्युतीय धराप राख्न नपाइने कुराको सचेत गराउदा गराउदै पनि घटना घटीरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका प्रहरी प्रमुख सुवास सड्काले बताए । ‘जिल्लाका स्थानीय तहहरुसंग समन्वय गरेर सचेतना गर्न काम गरेका छौ,’ खड्काले भने,‘यस सम्बन्धि दुई वटा मुद्दा समेत चलेको छ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...