News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नगरपालिकाले आँखा उपचार सेवा लिने उमेर बढायो

बिबश जि.एम२०८० भदौ १०
१८१ पटक
२०८० भदौ १०

प्यूठान नगरपापालिकाले जेष्ठ नागरिकलाई प्रदान गर्दै आएको निःशुल्क आखाँ उपचार सेवाको उमेरहद बढाएको छ । यस अघिसम्म ६० वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकले आँखाको उपचार सेवा निःशुल्क दिदै आएकोमा अव यो सुविधा ६८ वर्ष उमेर पुगेकाले मात्र पाउने भएका छन् ।

नगरपालिकालाई आर्थिकभार बढि भएकाले उमेरहद बढाउनुपरेको प्यूठान नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत महेश गुरुङले बताए । ६८ वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई एक वर्षसम्म सेवा प्रदान गर्नको लागि यसै भदौ ७ गते प्यूठान नगरपालिका र प्रस्तावित नरेन्द्र गायत्री आँखा अस्पताल बिजुवार बीच सम्झौता भएको छ ।

आँखा उपचारको लागि आउने ६८ बर्ष उमेर पुगेका सेवा ग्राहीले उमेर खुल्ने काजजात दिएर आएपछि सेवा पाउने छन् । अस्पतालबाट सेवा लिनको लागि सेवाग्राहीहरु स्वयं उपस्थित हुनुपर्ने, विरामी चेकजाँचको विवरण छुट्टै बनाउने लगायत कुरा उल्लेख गरि दुबै पक्षले सम्झौता गरेका छन् ।

आँखा अस्पताल बिजुवार र नगरपालिकाबीच २०८० भदौ ७ गतेदेखी २०८१ असार मसान्तसम्म मान्य हुने गरि एक वर्षको लागि सम्झौता भएको छ । सम्झौतामा विभिन्न ९ बुदाँ उल्लेख गरिएको छ । प्यूठान नगरपालिकाले बजेटको व्यवस्था गरेर २०७५ सालदेखि नगरपालिका भित्रका ६० वर्ष भन्दा माथिका जेष्ठ नागरिकलाई निःशुल्क आँखा उपचार सेवा प्रदान गर्दै आएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...