News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

नगरपालिकाले आँखा उपचार सेवा लिने उमेर बढायो

बिबश जि.एम२०८० भदौ १०
७२ पटक
२०८० भदौ १०

प्यूठान नगरपापालिकाले जेष्ठ नागरिकलाई प्रदान गर्दै आएको निःशुल्क आखाँ उपचार सेवाको उमेरहद बढाएको छ । यस अघिसम्म ६० वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकले आँखाको उपचार सेवा निःशुल्क दिदै आएकोमा अव यो सुविधा ६८ वर्ष उमेर पुगेकाले मात्र पाउने भएका छन् ।

नगरपालिकालाई आर्थिकभार बढि भएकाले उमेरहद बढाउनुपरेको प्यूठान नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत महेश गुरुङले बताए । ६८ वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई एक वर्षसम्म सेवा प्रदान गर्नको लागि यसै भदौ ७ गते प्यूठान नगरपालिका र प्रस्तावित नरेन्द्र गायत्री आँखा अस्पताल बिजुवार बीच सम्झौता भएको छ ।

आँखा उपचारको लागि आउने ६८ बर्ष उमेर पुगेका सेवा ग्राहीले उमेर खुल्ने काजजात दिएर आएपछि सेवा पाउने छन् । अस्पतालबाट सेवा लिनको लागि सेवाग्राहीहरु स्वयं उपस्थित हुनुपर्ने, विरामी चेकजाँचको विवरण छुट्टै बनाउने लगायत कुरा उल्लेख गरि दुबै पक्षले सम्झौता गरेका छन् ।

आँखा अस्पताल बिजुवार र नगरपालिकाबीच २०८० भदौ ७ गतेदेखी २०८१ असार मसान्तसम्म मान्य हुने गरि एक वर्षको लागि सम्झौता भएको छ । सम्झौतामा विभिन्न ९ बुदाँ उल्लेख गरिएको छ । प्यूठान नगरपालिकाले बजेटको व्यवस्था गरेर २०७५ सालदेखि नगरपालिका भित्रका ६० वर्ष भन्दा माथिका जेष्ठ नागरिकलाई निःशुल्क आँखा उपचार सेवा प्रदान गर्दै आएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...