News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गाउँ गाउँमा स्वास्थ्यकर्मी ,घर घरमा स्वास्थ्य सेवा

झुलेनी पोष्ट२०८० मंसिर २६
१७१ पटक
२०८० मंसिर २६

प्यूठानमा जेष्ठ तथा अशक्तता (क र ख वर्गका)भएका नागरिकहरुसंग स्वास्थ्यकर्मी कार्यक्रम सुरु भएको छ ।

स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको आयोजना तथा स्थानीय तहहरुको सहकार्यमा मंसिर २४ गतेदेखि ३० गते सम्म यो कार्यक्रम सञ्चालन हुने स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जानकारी दिएको छ।

८० बर्ष माथिका जेष्ठ तथा क र ख वर्गका अशक्तता भएका नागरिकहरुसंग स्वास्थ्यकर्मी कार्यक्रम अन्तरगत यो कार्यक्रम सुरु गरिएको हो । यो अवधिभर प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तहका स्वास्थ्य संस्थामा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीबाट घरमै गई निःशुल्क स्वास्थ्य परिक्षण तथा परामर्श सेवा दिईनेछ । कार्यक्रम अवधिभर स्वास्थ्यकर्मीहरु नागरिकहरुको घरदैलोमा पुगी सामान्य स्वास्थ्य परिक्षण गरिने स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका कोल्डचेन अधिकृत कोशलराज बैद्यले जानकारी दिए । उनका अनुसार ८० बर्ष माथिका जेष्ठ तथा क र ख वर्गका अशक्तता भएका नागरिकहरुको सामान्य स्वास्थ्य परिक्षण,परामर्श सेवा,रक्तचाप,सुगर र पिसाबको परिक्षण गरिएको छ ।
प्यूठान जिल्लामा हाल ८० बर्षमाथिका २ हजार १ सय ७६ जना जेष्ठ नागरिक रहेको स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको तथ्यांकमा उल्लेख छ। त्यस्तै तथ्यांक अनुसार क वर्गको अशक्तता भएका २ सय ७६ र ख वर्गको अशक्तता भएका १ हजार ३ सय ४ जना नागरिक रहेका छन् । कार्यक्रमको अवधिभर ३ हजार ७ सय ५६ जना ८० बर्ष माथिका जेष्ठ नागरिक तथा क र ख वर्गका अशक्तता भएका नागरिकहरुलाई सेवा प्रदान गर्ने लक्ष्य रहेको स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पाण्डेले जानकारी दिए । प्रमुख पाण्डेले मंसिर १३ गते जिल्लास्थित सरोकारवालाहरुको बैठक बसी यस्तो निर्णय गरेको बताए। जिल्लाका नौ वटै स्थानीय तहहरुमा प्रभावकारी रुपमा सञ्चालन भईरहेको प्रमुख पाण्डेको भनाई छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...