News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

दाङ्गबाङ्गको विद्यालय भवन भारतीय दूतावासको सहयोगमा बन्ने

झुलेनी नेटवर्क२०८० माघ २३
१०९ पटक
२०८० माघ २३

ऐरावती गाउँपालिका १ स्थित दाङ्गबाङ्गको माध्यमिक विद्यालयको भवन भारतीय दूतावासको सहयोगमा निर्माण हुने भएको छ । जिल्लाको दुर्गम क्षेत्र जिल्ला सदरमुकाम खलंगाबाट १७ कोष टाढाको अर्घाखाँची सींमाना जोडिएको विद्यालय भवन निर्माण गर्नकालागि बिहिबार गाउँपालिका र भारतीय दूतावास बिच सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ ।

भारतीय दूतावासको ८० प्रतिशत र गाउँपालिकाको २० प्रतिशत लागतसाझेदारीमा विद्यालयको सुविधा सम्पन्न भवन निर्माण हुनेछ । साथै छात्रावास समेत निर्माण गर्न सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर भएको ऐरावती गाउँपालिकाका अध्यक्ष नबिल बिक्रम शाहले जानकारी दिए । गाउँपालिले दुई बर्ष पहिले निर्माण गरेको बिस्तृत परियोजना प्रतिबेदन(डीपीआर) अनुसार भवन निर्माणको लागत ४ करोड भन्दा बढीको छ ।

भारतीय दूतावासका प्रतिनिधि, ऐरावती गाउँपालिकाका अध्यक्ष नविल बिक्रम शाह, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत हिमलाल बिश्वकर्मा, वडा अध्यक्ष अमररेस्मी मगरका साथै संघिय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयका प्रतिनिधि बिचमा भवन निर्माणको लागि त्रिपक्षिय सम्झौता भएको छ ।

ऐरावती गाउँपालिकाको बिकट गाउँ मानिने दाङ्गबाङ्गको अमिलीमा सुविधासम्पन्न विद्यालय भवन तथा छात्रावास निर्माण हुने भएपछि यस क्षेत्रका स्थानीय हौंसीएका छन् । यो परियोजनाले यस क्षेत्रको शिक्षामा सुधारमा आउने आसा स्थानीयले गरेका छन् । हाल एसईई सम्म मात्रै अध्ययन हुने विद्यालयमा निकट भविश्यमै कक्षा ११ र १२ सञ्चालन गर्नेगरी तयारी थालिएको विद्यालयले जनाएको छ । भवन निर्माणले ११ र १२ कक्षा सञ्चालनमा गर्न सहजता हुने आशा गरिएको छ । विद्यालयका अनुसार हाल दाङ्गबाङ्ग माध्यममिक विद्यालयमा ३ सय ८० जना विद्यार्थी अध्ययनरत छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...