News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

बिबश जि.एम२०८० फागुन ६
२२० पटक
२०८० फागुन ६

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग वोर्ड राखेको छ । आईतबार जिल्लाको स्थानीय तह प्रवेशद्धार वा मुख्यमुख्य स्थानहरुमा अनाधिकृत झोले कुम्ले व्यापारीहरुको लागि जानकारीमुलक होडिङ्ग वोर्ड राखिएको प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघले जनाएको छ ।

अनाधिकृत घुमन्ते व्यापारीहरुको कारणले गर्दा नेपाल सरकारले तय गरेको मापदण्डहरुको अवलम्बन गर्दै संचालन गरेका उद्योगी व्यवसायीहरुलाई मर्का पर्नुका साथै कमसल तथा गुणस्तरहिन सामग्रीहरुको विक्रि वितरण गरेको समेत पाईएको संघका महासचिव सन्देश आचार्यले जानकारी दिए । उनका अनुसार घुमन्ते व्यापारीहरुले गर्दा कर तिरेर, सटर भाडामा लिएर उद्योग व्यवसाय गर्नेहरुलाई असर परेको भन्दै यसलाई रोकथाम गर्नको लागि होर्डिङ बोर्ड नै राखिएको हो ।

यस अघि पनि स्थानीय तहहरुले सूचना निकालेको तर त्यो पूर्णरुपमा कार्यान्वय नभएको हुँदा अहिले त्यसलाई करको दायरा र पूर्णरुपमा कार्यान्वयनमा ल्याउनको लागि यो कार्यलाई तिव्रता दिईएको महासचिव आचार्यको भनाई छ । उपभोक्ताहरु त्यस्ता कार्यबाट ठगिने भएकोले सो कामलाई निरुत्साहित गर्न सहयोग गरिदिन सम्बन्धित स्थानीय तह, जिल्ला प्रशासन कार्यालय, जिल्ला प्रहरी कार्यालय लगायत सबै सरोकारवाला निकायहरुलाई आग्रह समेत गरेको उनले बताए ।

साथै अनाधिकृत रुपमा व्यवसाय गरिरहेका व्यवसायीहरुलाई करको दायरामा आई निश्चित स्थानमा व्यवसाय संचालन गर्न तथा करको दायरामा नआएको खण्डमा कानुनी प्रक्रियामा जाने पनि प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...