News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

बिबश जि.एम२०८० फागुन ६
११५ पटक
२०८० फागुन ६

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग वोर्ड राखेको छ । आईतबार जिल्लाको स्थानीय तह प्रवेशद्धार वा मुख्यमुख्य स्थानहरुमा अनाधिकृत झोले कुम्ले व्यापारीहरुको लागि जानकारीमुलक होडिङ्ग वोर्ड राखिएको प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघले जनाएको छ ।

अनाधिकृत घुमन्ते व्यापारीहरुको कारणले गर्दा नेपाल सरकारले तय गरेको मापदण्डहरुको अवलम्बन गर्दै संचालन गरेका उद्योगी व्यवसायीहरुलाई मर्का पर्नुका साथै कमसल तथा गुणस्तरहिन सामग्रीहरुको विक्रि वितरण गरेको समेत पाईएको संघका महासचिव सन्देश आचार्यले जानकारी दिए । उनका अनुसार घुमन्ते व्यापारीहरुले गर्दा कर तिरेर, सटर भाडामा लिएर उद्योग व्यवसाय गर्नेहरुलाई असर परेको भन्दै यसलाई रोकथाम गर्नको लागि होर्डिङ बोर्ड नै राखिएको हो ।

यस अघि पनि स्थानीय तहहरुले सूचना निकालेको तर त्यो पूर्णरुपमा कार्यान्वय नभएको हुँदा अहिले त्यसलाई करको दायरा र पूर्णरुपमा कार्यान्वयनमा ल्याउनको लागि यो कार्यलाई तिव्रता दिईएको महासचिव आचार्यको भनाई छ । उपभोक्ताहरु त्यस्ता कार्यबाट ठगिने भएकोले सो कामलाई निरुत्साहित गर्न सहयोग गरिदिन सम्बन्धित स्थानीय तह, जिल्ला प्रशासन कार्यालय, जिल्ला प्रहरी कार्यालय लगायत सबै सरोकारवाला निकायहरुलाई आग्रह समेत गरेको उनले बताए ।

साथै अनाधिकृत रुपमा व्यवसाय गरिरहेका व्यवसायीहरुलाई करको दायरामा आई निश्चित स्थानमा व्यवसाय संचालन गर्न तथा करको दायरामा नआएको खण्डमा कानुनी प्रक्रियामा जाने पनि प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...