News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

बिबश जि.एम२०८० फागुन ९
२२८ पटक
२०८० फागुन ९

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले दादुरा–रुवेला खोप अभियानको जिल्ला स्तरीय अभिमुखिकरण तथा योजना तर्जुमा गोष्ठीको आयोजना गरी सो जानकारी गराएको हो । बुधबार स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको सभाहलमा जिल्लाका सञ्चारकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी, विभिन्न बुद्धिजिवी लगायतको उपस्थितिमा अभिमुखिकरण तथा योजना तर्जुमा गोष्ठी सम्पन्न गरेको हो ।

कार्यक्रममा राष्ट्रिय खोप कार्यक्रमका मुख्य उद्देश्य, खोप कार्यक्रमका चुनौती, दादुरा–रुवेला खोप अभियानको लक्ष्य, अभियान, यसको कभरेज, अभियानमा दिईने खोपहरुको बारेमा जानकारी, खोप सेवा सञ्चालन हुने स्थान, दादुरा रोगका लक्षणहरु लगायतका बारेमा स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पाण्डेले जानकारी गराएका थिए । उनका अनुसार जिल्लामा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई खोप दिने लक्ष्यसहित २५ हजार ५ सय डोज खोप प्राप्त भएको छ ।

साथै ११ गते जिल्लाका सबै स्थानीय तहमा खोप पुगिसक्ने तथा १२ गते वडाको स्वास्थ्य संस्थामा पुगे पश्चात १३ गते एकैसाथ २ सय ७३ खोप केन्द्रबाट खोप अभियान सञ्चालन हुने बताईएको छ ।

खोप अभियानका संरक्षक तथा जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख धरम बहादुर जि.सीको अध्यक्षतामा भएको अभिमुखिकरण कार्यक्रमको सहजिकरण स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका कोल्ड चेन निरिक्षक कोशल राज बैद्यले गरेका थिए । कार्यक्रममा प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका प्रमुख पशुपति नारायण नकर्मी, जिल्ला शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाइ प्यूठानका प्रमुख दुर्गा बहादुर खड्का, नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानका प्रमुख गुमानराज पुलामी, जिल्लाका सञ्चारकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...