News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

बिबश जि.एम२०८० फागुन ९
१६७ पटक
२०८० फागुन ९

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले दादुरा–रुवेला खोप अभियानको जिल्ला स्तरीय अभिमुखिकरण तथा योजना तर्जुमा गोष्ठीको आयोजना गरी सो जानकारी गराएको हो । बुधबार स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको सभाहलमा जिल्लाका सञ्चारकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी, विभिन्न बुद्धिजिवी लगायतको उपस्थितिमा अभिमुखिकरण तथा योजना तर्जुमा गोष्ठी सम्पन्न गरेको हो ।

कार्यक्रममा राष्ट्रिय खोप कार्यक्रमका मुख्य उद्देश्य, खोप कार्यक्रमका चुनौती, दादुरा–रुवेला खोप अभियानको लक्ष्य, अभियान, यसको कभरेज, अभियानमा दिईने खोपहरुको बारेमा जानकारी, खोप सेवा सञ्चालन हुने स्थान, दादुरा रोगका लक्षणहरु लगायतका बारेमा स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पाण्डेले जानकारी गराएका थिए । उनका अनुसार जिल्लामा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई खोप दिने लक्ष्यसहित २५ हजार ५ सय डोज खोप प्राप्त भएको छ ।

साथै ११ गते जिल्लाका सबै स्थानीय तहमा खोप पुगिसक्ने तथा १२ गते वडाको स्वास्थ्य संस्थामा पुगे पश्चात १३ गते एकैसाथ २ सय ७३ खोप केन्द्रबाट खोप अभियान सञ्चालन हुने बताईएको छ ।

खोप अभियानका संरक्षक तथा जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख धरम बहादुर जि.सीको अध्यक्षतामा भएको अभिमुखिकरण कार्यक्रमको सहजिकरण स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका कोल्ड चेन निरिक्षक कोशल राज बैद्यले गरेका थिए । कार्यक्रममा प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका प्रमुख पशुपति नारायण नकर्मी, जिल्ला शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाइ प्यूठानका प्रमुख दुर्गा बहादुर खड्का, नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानका प्रमुख गुमानराज पुलामी, जिल्लाका सञ्चारकर्मी, स्वास्थ्यकर्मी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...