News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

७ करोड ऋणमा खानेपानी कार्यालय, योजनाहरु अलपत्र

झुलेनी नेटवर्क२०८० फागुन १०
१११ पटक
२०८० फागुन १०

जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान अन्तर्गतका योजनाहरुमा प्रयाप्त बजेट नआएका कारण भुक्तानीमा समस्या भएको छ । अघिल्लो आर्थिक वर्षमा उपभोक्ता समिति, ठेक्कापट्टा मार्फत निर्माण सम्झौता भएका योजानाहरुमा बजेट नआएपछि भुक्तानीमा समस्या भएको कार्यालयले जनाएको छ ।

विशेष गरेर लुम्बिीनी प्रदेश अन्तर्गतका योजनाहरुमा बजेट नआएपछि भुक्तानी गर्न समस्या भएको खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बेदप्रसाद आचार्यले जानकारी गराए । आचार्यका अनुसार कार्यालयले प्रदेश अन्तर्गतका योजनाहरुको ६ करोड ४३ लाख ८ हजार २ सय ४९ रुपैयाँ र संघ अन्तगर्तका योजनाहरुको ३५ लाख रुपैयाँ भुक्तानी गर्न बाँकी छ । ‘भुक्तानीको लागि उपभोक्ता समिति र ठेकेदारले दिनहँु ताकेता गर्दछन,’आचार्यले भने,‘रकम नै छैन । कसरी भुक्तिानी गर्नु ।’ काम भएर भुक्तानी गर्नपर्ने योजनाहरुको लागि प्रदेश र संघमा बजेटका लागि ताकेता गरिरहेको आचार्यले बताए ।

आचार्यका अनुसार कार्यालय बजेट अभावका कारण नयाँ योजनाहरुमा काम गर्न भन्दापनि पूराना निर्माणाधिन अलपत्र योजनाहरुमै अल्झिन परेको छ । प्यूठान जिल्लामा थोरै÷थोरै बजेट आएर काम थालिएका प्रदेशको २० र संघको ६ वटा योजनाहरु अलपत्र अवस्थामा रहेको कार्यालयले जनाएको छ । यी २६ वटा योजनाहरु सम्पन्न नभएपछि प्यूठानका झन्डै ७ हजार घरधुरी पानीको धारा जोड्नबाट बञ्चित भएका छन् ।

प्रदेश अन्तर्गतका बुक्तिचौर खानेपानी योजना, झिमरुक ७ लिप्ट खानेपानी योजना, झिमरुक बृहत लिप्ट खानेपानी योजना मल्लरानी लगायत छन् । यस्तै संघ अन्तर्गत सातमुले बर्जिबाङ खानेपानी योजना, बांगेसाल खानेपानी योजना सरुमारानी १ लगायतका योजनाहरु छन् । प्रदेश अन्तरर्गतका योजनाहरु सम्पन्न गर्नको लागि ६९ करोड ९४ लाख १४ हजार र संघ अन्तरर्गतका योजनाहरुको लागि १४ करोड ९२ लाख २० हजार रुपैयांँ लागत लाग्ने कार्यालले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...