News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सडक ब्यापारी र महानगर प्रहरी विचको मुडभेडमा प्यूठानका पत्रकार पोख्रेल घाईते,महासंघको आपत्ति

झुलेनी नेटवर्क२०८० फागुन १७
१७१ पटक
२०८० फागुन १७

काठमाण्डौको सुन्धारामा सडक व्यापारी र महानगर प्रहरीबिच झडप हुँदा प्यूठानका पत्रकार पदमप्रसाद पोख्रेल घाइते भएका छन्। सडक व्यापारीलाई हटाउने क्रममा भएको झडपमा प्यूठानका पत्रकार पोख्रेल पनि घाईते भएका हुन। पोख्रेलको घर प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ८ लुप्लुङ्ग हो । उनी कामको सिलसिलामा काठ्माण्डौ गएको बताएका छन् ।

बुधवार साँझ भएको झडपमा केही सडक व्यापारी र महानगर प्रहरी पनि घाईते भएका छन् । आफू सडकमा हिडिरहेको बेला बल प्रयोग गरेर सडक व्यापारीलाई हटाईरहेको देखेपछी सोहि भिडियो खिच्ने क्रममा प्रहरीले आफुलाई आक्रमण गरेको पोख्रेलले बताए । आफ्नो परिचयपत्र, मोवाईल, ल्यापटप र झोला समेत प्रहरीले जफत गरेको उनले बताए। ट्रमा सेन्टरमा उपचारपछी पोख्रेलले अहिले आराम गरिरहेका छन्।

यसैबिच नेपाल पत्रकार महासंघ प्यूठानमा आबद्ध पोख्रेललाई काठमाण्डौको सुन्धारामा सडक व्यापारीलाई हटाउने क्रममा व्यापारी र महानगर प्रहरीबिच भएको झडपमा गरिएको आक्रमणप्रति नेपाल पत्रकार महासंघ प्यूठानले आपत्ति जनाएको छ । महासंघका सचिव प्रकाश वैद्यद्धारा हस्ताक्षरित विज्ञप्ती मार्फत आफुलाई पत्रकार भनेर चिनाउँदा चिनाउँदै गरेको यस्तो कार्य प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता बिरोधी भएको भन्दै महानगरको ध्यानाकर्षण गराएको जनाएको छ । साथै जफत गरिएका सामग्री तत्काल फिर्ता गर्न समेत महासंघले अनुरोध गरेको छ ।

पोख्रेल प्राणमञ्च राष्ट्रिय मासिक तथा प्राणमञ्च डटकम अनलाइनका प्रधान सम्पादक हुन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गौमुखीमा भएको मानसिक स्वास्थ्य शिविरबाट ९५ जनाले सेवा लिए

निःशुल्क विशेषज्ञ मानसिक रोग सम्बन्धि स्वास्थ्य शिविर गौमुखी गाउँपालिकामा सम्पन्न भएको छ । गौमुखी गाउँपालिकाको...

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...