News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान नगरपालिकामा चरम बेथिति,आफ्नै हात जगन्नाथ

झुलेनी नेटवर्क वैशाख १३
१४९ पटक
वैशाख १३

प्यूठान नगरपालिकाले गरेका विभिन्न गतिविधीहरुको बेलाबखत टिकाटिप्पणी भइरहन्छ । नगरपालिकामा हुने भुक्तानीको विषयमा जनप्रतिधिसंग कुरा नमिल्दा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतहरु समय अवधिसम्म नबस्ने, भाग्ने गरेको कुरा बेला बखत आइरहेकै हुन् । यसले गर्दा सेवाग्रहीले दुःख पाउन परेको घटना दोहोरीरहदा पछिल्लो पटक पहुँचका आडमा नगरपालिकाका योजना, कार्यक्रमहरु आफन्तलाई दिने गरेको पाइएको छ । पालिकामा रहेका विभिन्न योजनाहरुको काम सेटिङ मार्फत आफन्तलाई दिएको खुलेको छ । जनताको करमा रजाइ गर्ने यस्ता खालका प्रवृतीलाई नगरवासीले बिरोध जनाउन थालेका छन् ।

प्यूठान नगरपालिका मेयर विष्णु योगिले छोरी ज्वाइ पुस्कर शर्मालाई सोकीय सचिबकोरुपमा सहायक कम्प्यूटर अप्रेटर पदमा करारमा भर्ती गरेका छन् । उनै शर्माले नगरपालिका भित्र सेटिङ मिलाउने धन्दा चलाएको पाइएको छ । शर्माले कर्मचारीको मिलोमतोमा केहि दिन अगाडि नगरपालिकाले सञ्चालन गरीरहेको ६ लाख बजेटकोे तीन महिने आधारभूत कम्प्यूटर तालिम श्रीमती शुलोचना शर्माको नाममा दर्ता भएको गुरु एकेडेमिलाई सेटिङमा मिलाएर तालिमको कार्यक्रम हात पारेका छन् ।

प्यूठान नगरपालिकाले २०८० फागुन २ गते कम्प्यूटर सिकाइका लागि प्रस्ताव पेस सम्वन्धी सूचना प्रकाशन गरेको थियो । जिल्लामा दर्ता भएका विभिन्न ६ वटा तालिम केन्द्र तथा इनिस्टीच्यूटहरुले प्रकृया पु¥याएर प्रस्तावना सहित निवेदन पेस गरेका थिए । तर, नगरपालिकाले उहि व्यहोराको सूचना ३ दिन पछी पुनःथप गरेर द्रोस्रो पटकको सूचना भन्ने समेत नखुल्याइ फागुन ११ गते १७ गते सम्मका लागि प्रस्तावना पेस गर्न भनि सूचना निकालेर गुरुएकेडेमिलाइ प्रदान गरेको छ ।

सबै प्रकृया मिलाएर अघिल्लो मितिमा ६ वटा तालिम केन्द्रहरुले प्रस्ताव पेस गर्दा गर्दै दोस्रो सूचना प्रकाशन गरेर मेयरकी छोरी शर्माकी श्रीमतीको एकेडेमिलाइ प्रदान गरिएको छ । नगरपालिकाकै कार्यक्रम गर्नको लागि गुरुएकेडेमि दर्ता गरिएको समेत खुलेको छ । सुलोचना शर्माको नाममा फागुन १५ गते मात्र इन्स्टिच्यूट दर्ता गरिएको थियो ।

अघिल्लो मितिमा ३ वटा भन्दा कम आवेदन परे पुनः अर्को सूचना निकाल्नु पर्ने प्रावधान छ । ६ वटा प्रस्तावहरु पेस हुदाँहुँदै पहुँचको आधारमा दोस्रो पटक सूचना प्रकासन गर्न लगाएर नयाँ कम्पनी नै दर्ता गरेर तालिम सञ्चालन गर्नदिनु सत्ताको चरम दुरुपयोग भएको सरोकारवाल बताउँछन ।

प्यूठान नगरपालिकाले पहुँचका आधारमा सेटिङ मिलाएर तालिम सञ्चालन गर्ने जिम्मा आफन्तलाए दिदा पालिका भित्र लामो समय इन्स्टिच्यूट संचालन गरेका इन्स्टिच्यूटहरु मर्कामा परेको आइटि मल्टी टेक्नीकल इन्स्टिच्युटका संचालक मदन खड्काले बताए ।
यस विषमा प्यूठान नागरपालिकाका सूचना अधिकारी आशिस पोख्रेलले कार्यालय प्रमुखले दोस्रो सूचना निकाल्न भने पछी सुचना निकालेको बताए । उनले अन्य विषयमा आफूलाई कुनै जानकारी नभएको बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...