News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

त्रसित होईन सजग वन्नुहोस: स्वास्थ्यकर्मी

वोम वहादुर परियार६ चैत्र, प्यूठान
१५१४ पटक
६ चैत्र, प्यूठान

अफवाहको पछि लागेर त्रसित वन्नुभन्दा सजग र सतर्क हुनुपर्ने स्वास्थ्यकर्मिले वताएका छन। स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानमा कोरोना संक्रमणवाट वच्न र अनावश्यक अफवाहलाई रोक्न सरोकारवालाविचको छलफलमा स्वास्थ्यकर्मिले यस्तो वताएका हुन्।

नोबेल कोरोना भाईरसका बिषयमा स्वास्थ्य कार्यालय प्युठान ले जिल्लाका पत्रकार , सन्चारकर्मीहरुसङ्ग गरेको अभिमुखिकरण अन्तरक्रियामा स्वास्थ्यकर्मिले सचेतनाले संक्रमणवाट वचाउने भएपनी अफवाहले नकारात्मक नतिजा दिने वताए। स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख विशाल सुबेदिले सूचना प्रणाली लाई एकद्वार बनाउनुका साथै पत्रकारहरुले सत्य तथ्य सुचना प्रवाह गरे आम जनमानसमा एकै किसिमको संदेश जाने र सम्पुर्ण निकायको सहकार्यले मात्र बिश्वब्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना रोगको संक्रमण रोकथाम गर्न सकिने बताउनु भयो ।

त्यस्तै उहाले भन्नुभयो सर्बसाधारणहरुले बाहिरि हल्लाको पछाडी नलागेर आधिकारिक मिडियामा आएका सहि सत्य कुरालाई मात्र बिस्वास गर्न आग्रह गर्नु भयो । प्रदेस नम्बर ५ मा कोरोना संक्रमितहरुको लागि लक्षित गरि २१ वटा अस्पतालमा आईसुलेसन वार्ड को ब्याबस्था गरिएको छ । जस मध्य १०९ वटा बेड रहेका छन २२ वटा हेल्थ डेक्स निर्माण गरिएका छन । जिल्लाका सबै स्थानिय तहहरुसंग पनि कोरोनाका बिसयमा छलफल भैरहेको र स्वास्थ कार्यालय प्युठानले कोरोनाका बिसयमा विभिन्न ब्रोसर र सन्चार माध्यमबाट पत्रपत्रीकाबाट सुचना प्रभाह गर्दै आएको प्रमुख सुबेदीले बताउनु भयो ।

त्यस्तै प्युठान अस्पतालका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डाक्टर अमृत पन्थिले अस्पतालमा दुर्त प्रतिकार्य टोली स्थापना गरिएको र छुट्टै आईसुलेसन वार्ड को समेत स्थापना गरिएको बताउनु भयो । स्वास्थ कार्यालय प्युठानका प्रमुख विशाल सुबेदिको अध्यक्षतामा सुरु गरिएको कार्यक्रममा एम्बुलेन्स चालक, पत्रकार, जिल्ला अस्पतालका डाक्टर , स्वास्थ कर्मचारी लगाएको उपस्थितिमा स्वास्थ कार्यालयका कोसलराज बैद्द्यले कार्यक्रम सन्चालन गर्नु भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी