News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

धैर्य र अनुशासित भएर कोरोनाविरुद्घ लडौँ: सांसद खड्का

'विदेशवाट फर्किएकालाई अनिवार्य कडाईकासाथ क्वारेन्टाईनमा वस्न अनुरोध।'

सिखबर संवाददाता१७ चैत्र, प्यूठान
१०९८ पटक
१७ चैत्र, प्यूठान

प्रदेशसभा सांसद कृष्णध्वज खड्काले धैर्य, अनुशासित र लगनशिल भएर लकडाउनको पालना गरेमा कोरोना संक्रमणवाट वच्न सकिने भन्दै विदेशवाट फर्किनुभएका नागरिकलाई कम्तिमा १४ दिन कडाईका साथ क्वारेन्टाईन वस्न अनुरोध गर्नुभएको छ।
नेपालमा भेटिएका संक्रमणहरु विदेशवाट आएका नेपालिमा भेटिएको भन्दै उहांले विदेशवाट नेपाल आउनुभएका नागरिक परिवार र समुदायवाट अलग्गै सुरक्षित एकान्तवास(क्वारेन्टाईन)मा वसेमा आफन्तहरु घरमा आउंदा संकटमा उर्जा मिल्ने भन्दै उहांले विदेशवाट स्वदेस फर्किएका नेपालिले सरकार र स्वास्थ्यकर्मिको सल्लाहवमोजिम क्वारेन्टाईन(एकान्तवास)मा वसेर सहयोग गर्न अनुरोध गर्नुभएको हो।

“बिदेशमा रहनु भयका असंख्य नेपाली दाजुभाइ दिदिबहिनीहरु स्वदेशमा(घरमा) आउनु भयको छ। उहाँहरु दुखको बेला घरमा आउँदा एकसाथ दुस्मनको विरुद्धमा लड्ने शक्ति प्राप्त भयको छ।” सांसद खड्काले भन्नुभएको छ-“यहि खुशी संगै बिदेशबाट आउनु भयका ५ जनामा संक्रमण देखिँदा नेपाली समाज केही दुखित र चिन्तित पनि भयको छ। यो रोगको विरुद्धमा लड्दा संयमता, धैर्यता, लगनसिलता, अनुशासन, सामुहिकता ,र संकल्पको आबस्यकता हुन्छ।सरकार, डाक्टर, डब्लु एच ओ तथा स्वास्थकर्मिहरुको मार्ग निर्देशनलाई कडाइका साथ पालना गर्नुपर्ने हुन्छ।”

संसद खड्काले कोरोना संक्रमणवाट वच्न लकडाउनको अवस्थामा रहेको सन्दर्भमा विवेक र अनुशासनका साथ चुनौतिसंग जुध्न अनुरोध गर्नुभएको छ।
संकटको समयमा जनताका प्रतिनिधी तपाईहरुले के गरिरहनुभएको छ? भन्ने सिखवरको प्रश्नमा उहांले ‘तत्कालका लागि स्थास्थ्यसामाग्रि, अौषधी, स्वास्थ्यकर्मिका लागि व्याक्तिगत सुरक्षा सामाग्री(पिपिई) व्यवस्थापनका साथै लकडाउनपछी देशका विभिन्न स्थान र विदेशमा अलपत्र पर्नुभएका श्रमिकको उद्घार’मा लागिरहेको वताउनु भयो। साथै सवै तहका सरकार र सरोकारवालाको सहकार्यमा महामारीवाट जनताको सुरक्षाको निम्ति नितिगत तथा व्यवस्थापकिय कार्य भैरहेको र नागरिकलाई ढुक्कसंग होम क्वारेन्टाईनमा वस्न अनुरोध गर्नुभयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...