News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

धैर्य र अनुशासित भएर कोरोनाविरुद्घ लडौँ: सांसद खड्का

'विदेशवाट फर्किएकालाई अनिवार्य कडाईकासाथ क्वारेन्टाईनमा वस्न अनुरोध।'

सिखबर संवाददाता१७ चैत्र, प्यूठान
९६६ पटक
१७ चैत्र, प्यूठान

प्रदेशसभा सांसद कृष्णध्वज खड्काले धैर्य, अनुशासित र लगनशिल भएर लकडाउनको पालना गरेमा कोरोना संक्रमणवाट वच्न सकिने भन्दै विदेशवाट फर्किनुभएका नागरिकलाई कम्तिमा १४ दिन कडाईका साथ क्वारेन्टाईन वस्न अनुरोध गर्नुभएको छ।
नेपालमा भेटिएका संक्रमणहरु विदेशवाट आएका नेपालिमा भेटिएको भन्दै उहांले विदेशवाट नेपाल आउनुभएका नागरिक परिवार र समुदायवाट अलग्गै सुरक्षित एकान्तवास(क्वारेन्टाईन)मा वसेमा आफन्तहरु घरमा आउंदा संकटमा उर्जा मिल्ने भन्दै उहांले विदेशवाट स्वदेस फर्किएका नेपालिले सरकार र स्वास्थ्यकर्मिको सल्लाहवमोजिम क्वारेन्टाईन(एकान्तवास)मा वसेर सहयोग गर्न अनुरोध गर्नुभएको हो।

“बिदेशमा रहनु भयका असंख्य नेपाली दाजुभाइ दिदिबहिनीहरु स्वदेशमा(घरमा) आउनु भयको छ। उहाँहरु दुखको बेला घरमा आउँदा एकसाथ दुस्मनको विरुद्धमा लड्ने शक्ति प्राप्त भयको छ।” सांसद खड्काले भन्नुभएको छ-“यहि खुशी संगै बिदेशबाट आउनु भयका ५ जनामा संक्रमण देखिँदा नेपाली समाज केही दुखित र चिन्तित पनि भयको छ। यो रोगको विरुद्धमा लड्दा संयमता, धैर्यता, लगनसिलता, अनुशासन, सामुहिकता ,र संकल्पको आबस्यकता हुन्छ।सरकार, डाक्टर, डब्लु एच ओ तथा स्वास्थकर्मिहरुको मार्ग निर्देशनलाई कडाइका साथ पालना गर्नुपर्ने हुन्छ।”

संसद खड्काले कोरोना संक्रमणवाट वच्न लकडाउनको अवस्थामा रहेको सन्दर्भमा विवेक र अनुशासनका साथ चुनौतिसंग जुध्न अनुरोध गर्नुभएको छ।
संकटको समयमा जनताका प्रतिनिधी तपाईहरुले के गरिरहनुभएको छ? भन्ने सिखवरको प्रश्नमा उहांले ‘तत्कालका लागि स्थास्थ्यसामाग्रि, अौषधी, स्वास्थ्यकर्मिका लागि व्याक्तिगत सुरक्षा सामाग्री(पिपिई) व्यवस्थापनका साथै लकडाउनपछी देशका विभिन्न स्थान र विदेशमा अलपत्र पर्नुभएका श्रमिकको उद्घार’मा लागिरहेको वताउनु भयो। साथै सवै तहका सरकार र सरोकारवालाको सहकार्यमा महामारीवाट जनताको सुरक्षाको निम्ति नितिगत तथा व्यवस्थापकिय कार्य भैरहेको र नागरिकलाई ढुक्कसंग होम क्वारेन्टाईनमा वस्न अनुरोध गर्नुभयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

ग्रामिण क्षेत्रमा पहिलो पटक निःशुल्क अल्ट्रासाउण्ड सुरु

ग्रामीण क्षेत्रमा पहिलोपटक निशुल्क अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका वडा न.१...

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस वाल विद्या माद्यामिक विद्यालय मरन्ठानामा मनाईयो, कुष्ठरोग के हो ?

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस प्यूठानमा पनि मनाइएको छ । “कुष्ठरोग अन्त्यका लागि आजैबाट पहल...

शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास हुन आवश्यक – नगरप्रमुख योगी

प्यूठान नगरपालिका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगीले शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास गर्न तालिमको आवश्यकता रहेको बताएका छन्...

नौबहिनीमा सीप विकास तालिम सञ्चालन

नौवहिनी गाउँपालिका, प्यूठानले स्थानीय युवाहरुलाई काठको भाँडा वनाउने तालिम दिन थालेको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

तालिममा पाएको शिक्षा व्यबहारमा उर्तान आवश्यक- अध्यक्ष अधिकारी

माण्डवी गाउँपालिका प्युठानको आयोजनामा बुधबार देखि संचालन भएको सामुदायिक र सस्थागत विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुका लागि शिक्षा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी