News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

घरवारविहिन वहिरा दम्पती परिवारलाई आर्थिक अभावले जीवन धान्नै गाह्रो

मधुसुदन पोख्रेल१६ भाद्र, प्यूठान
९९५ पटक
१६ भाद्र, प्यूठान

माण्डवी गाउँपालिका ३ नयाँगाउँका एक अधिकारी दम्पति बोल्न सक्दैनन्। अरूको काम गरेर जीवन चलाईरहेका उनीहरूले लकडाउनमा काम समेत पाएका छैनन्। आफ्नो भाईको घरछेउमा रहेको दुईकोठे ओसारीमा जीवन चलाउँदै आएका नयाँगाउँका बहिरा दम्पति एकराज अधिकारी र उनको श्रीमति रेश्मा अधिकारीले निकै कष्टकर जीवन विताउन बाध्य भएका छन्। गाउँपालिकाले राहत स्वरूप चामल,दाल ,तेल दिएपनि ५ जनाको परिवार संख्या रहेको अधिकारी दम्पतिलाई लकडाउनमा जीवन धान्न निकै धौ धौ परेको छ।
स्वर्गद्धारी रेडियोका स्टेशन म्यानेजर बिमल पोख्रेलको मंगलबार जन्मदिन रहेको थियो। उहाँले जन्मदिनको अवसरमा असाहय गरिब विपन्नको लागि केहि सहयोग गर्ने योजना बनाउनुभयो। ५० के.जी चामल, १ के.जी तेल, २ के.जी नुन र एक दर्जन कापी र कलम पोख्रेलले सहयोग गर्नुभएको हो। आफ्नो योजना केहि साथीहरूलाई सुनाएकोमा स्वर्गद्धारी ९ लामाचौरका पुर्ण कालाथोकीले अधिकारी दम्पितीको बिषयमा जानकारी दिएको पत्रकार पोख्रेलले बताउनुभयो। उनको बिषयमा जानकारी पाएपछि पोख्रेल सहितका केहि पत्रकारहरू उनलाई सहयोग गर्न नयाँगाउँ पुगेका हुन्।
उनको अवस्था निकै नाजुक रहेको छ। अरूको काम गरेर हातमुख जोर्दै आएका अधिकारी दम्पतिको २ जना छोरा र १ जना छोरी छन्। जेठो छोराले कक्षा ९ मा ,कान्छो छोराले कक्षा ६ मा पढ्छन् भने छोरीले कक्षा २ मा पढ्छिन्। काम गरेरै छोराछोरीलाई पढाउँदै आएका दम्पितीको निकै पिडादायी जीवन गुजारेर बसेको स्थानिय शरदराज अधिकारीले बताउनुभयो। विपन्न अधिकारी दम्पतिले घर बनाउनको लागि आफ्नो जग्गामा घडेरी सम्म खारेका थिए। पाँच महिनाको लामो लकडाउनमा घर बनाउँने त परै जावस् खाना खाने पैसा समेत छैन्।
सहयोगका लागि विमल पोख्रेल संगै गएका माण्डवी गाउँपालिका २ मर्काबाङ निवासी समाजसेवी हरि बस्नेतले दम्पितीको निकै कष्टकर जीवन देखेर घर बनाउने अभियान सु? गर्ने बताउनुभयो। सबैले सहयोग उठाउँ बस्नेतले भन्नुभयो–‘‘ घर छैन सबै मिलेर घर बनाईदिउँ पत्रकार साथीह?ले सहयोग गर्नुस् म यो अभियानमा लाग्छु।” सबैलाई सहयोग गर्न उहाँले अनुरोध गर्नुभएको छ। घर बनाउन सहयोग गर्न चाहाने इच्छुक ब्यक्तिले हरि बस्नेतको फोन नं. ९८४४९२७८३० मा सम्पर्क गर्न सकिनेछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

लामो समय पछि चोरी गर्ने व्यक्ति पक्राउ

पटक पटक चोरिमा संलग्न एक व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका...

नगर प्रमुख योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियुक्त

प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियूक्त भएका छन् ।...

शहीदका सपना पूरा गर्न हातेमालो गरौं : प्रचण्ड

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले शहीदको सपना पूरा गर्न सबैले हातेमालो गरेर अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड...

जनताप्रति सरकार उत्तरदायी नभएको राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानको गुनासो

राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानले सरकार जनताप्रति कहिल्यै उत्तरदायी नभएको गुनासो गरेको छ । आईतबार राष्ट्रिय जनमोर्चा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी