News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

खेलाडिहरुको सक्रियतामा ब्याडमिन्टन कवर्डहलको शिलान्यास

सिखबर संवाददाता१० असोज, प्यूठान
११३५ पटक
१० असोज, प्यूठान

ब्याडमिन्टन खेलाडीहरुको सक्रियतामा निर्माण हुने ब्याडमिन्टन कबडहलको आज शिलान्यास गरिएको छ। करिब ५० लाख बराबर लागत लाग्ने अनुमान गरिएकाे ब्याडमिन्टन कबडहलकाे आज प्यूठान नगरपालिकाका नगरप्रमुख अर्जुनकुमार कक्षपतीले शिलान्यास गर्नुभएको छ ।

प्युठान नपा ४ स्थित गणतान्त्रिक खेल मैदान परिसरमा वन्ने उक्त हलका लागि नगर स्तरिय ब्याडमिन्टन संघ बिजुवारले संघमा आबद्द करिब ३० जना ब्याडमिन्टन खेलाडिहरुवाट रकम संकलन गरेको सचिव विनोद भण्डारीले जानकारी दिनुभयो। सचिव भण्डारीका अनुसार खेलाडिहरुले प्रति ब्यक्ति न्युनतम २०००० का दरले रकम उठाएका छन्। साथै अन्य दाताहरु र प्यूठान नगरपालिकाकाे सहयाेगमा हल निर्माण गर्न लागेको उहाले वताउनु भयो।

नगरपालीकामा ब्याडमिन्टन खेल प्रयाेजनका लागि कबड हल नभयकाे र पुण्यखाेलामा रहेकाे बहुउदेश्यिय हल क्पारेन्टाईन तथा आईसाेलेसनको रुपमा प्रयोग गरिएको हुनाले खेलाडिहरु खुल्ला आकाशमा खेल्न बाध्य भयकाे अबस्थालाई मध्यनजर गरि उक्त हल निर्माण गर्न थालिएको हो।

खेल मैदानकाे जग्गा नगर ब्याडमिन्टन संगले नगरपालिका संग माग गरि खेलाडिहरुकै लागत खर्चमा बनाउन लागेकाे र याे कबडहल सुद्घ ब्याडमिन्टन कबडहल बन्ने र सबै ठाउका खेलाडिहरुले प्रयाेग गर्न पाउने कुरा नगर ब्याडमिन्टन संघका अध्यक्ष बालाजु श्रेष्ठले बताउनु भयाे ।
निर्माण हुने आधुनिक कबडहलमा काठकाे पार्केटिङ सहितकाे दुईओटा ब्याडमिन्टन काेड , खानेपानि , पार्किङ गार्डेन , ट्वाईलेट , बाथरुम , टिटि काेड , विभिन्न किसिमका मनाेरन्जनात्मक सामग्रिहरु , अन्य सारिरिक ब्याम गर्ने साधन तथा स्थानहरु रहनेछन्।
सिलान्यास कार्यक्रममा बाेल्दै नगर प्रमुख अर्जुन कुमार कक्षपतिले नगरपालिकाकाे मुटु, खेल मैदान भित्र ब्याडमिन्टन खेलाडिहरुले आफ्नै लागतमा आफै सकृय भयर नगरकाे एक सम्पतिलाई निर्माण गर्न लागेकाेमा धन्यबाद दिदै यस कार्य सम्पन्न गर्नका लागि नगरपालिकाले सहयाेग गर्ने र खेलकुदमा सकृय भयर लाग्न समेत खेलाडिहरुलाई आग्रह गर्नुभयाे ।उहाले भन्नुभयाे “सरकारले बनाउनपर्ने संरचनालाई खेलाडिहरुले आफ्नै लागतमा सुरुवात गर्नुभनेकाे निकै राम्राे कुरा हो।”

नगर स्तरिय ब्याडमिन्टन संघमा अध्यक्ष बालाजु श्रेष्ठ उपाध्याक्ष गाेबिन्द कार्कि, सचिब बिनाेद भण्डारी , सहसचिब चन्द्रघर्ति काेषाध्यक्ष बिनाेद थापा लगायत रहनुभएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीमा पहिरोले घरगोठ बगायो

गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण नौबहिनी गाउँपालिकामा पहिरोले ३ घर बगाएको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

जन्मदिनको अवसरमा लायन्सले दियो फर्निचर

लायन्स क्लब अफ प्यूठानले जन्मदिनको अवसरमा सामाग्री प्रदान गरेको छ । बिहिबार लायन्स क्लव अफ...

संविधान दिवसमा बिरामीलाई फलफुल बितरण

संविधान दिबसको अबसरमा प्यूठान अस्पतालका बिरामीलाई फलफुल बितरण गरिएको छ । बिहिबार जिल्ला समन्वय समिति...

शिक्षकका माग पुरा नभए आन्दोलन थप शसक्त हुने

विद्यालय शिक्षा विधेयकका कतिपय व्यवस्थाप्रति विरोध जनाउँदै शिक्षकहरुको छाता संगठन नेपाल शिक्षक महासंघले आन्दोलनका कार्यक्रम...

प्यूठानमा ३ जनाको कैद सजाय माफी मिनाहा

आज संविधान दिवस,देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । सार्वभौम संविधान सभाबाट २०७२ असोज ३...