News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वास्थ्य कार्यालयलाई ७ लाख बराबरको स्वास्थ्य सामाग्री सहयोग

दीपा पौडेल२०७८ भाद्र १
७२५ पटक
२०७८ भाद्र १

जिल्लामा लामो समयदेखि क्षयरोग रोकथाम तथा नियन्त्रणको क्षेत्रमा काम गर्दै आएको विराट नेपाल मेडिकल ट्रस्ट (बि.एन.एम.टि) ले मेडिकल जन्य स्वास्थ्य सामाग्री सोमबार हस्तान्तरण गरेको छ।

कोरोना महामारीको आपतकालिन समयमा अग्रपंक्तिमा रहेर जिल्लाका विभिन्न स्वास्थ्य संस्थाहरुमा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीहरुको सुरक्षाको लागि करिब ७ लाख बरावरको स्वास्थ्य सामग्री स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका निमित्त प्रमुख मधुसुदन खड्कालाई हस्तान्तरण गरिएको हो। बि.एन.एम.टि नेपाल प्युठानका कार्यक्रम संयोजक गोविन्द माझीले उक्त स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण गरेका हुन्।

 

४ सय सेट पिपिई , ५ सय थान एन ९५ मास्क, १ हजार थान, सर्जिकल मास्क, ७ सय एम एल सेनिटाईजर , ५ सय पिस फेस सिल्ड, गल्ब्स १ हजार थान र टि भीका बिरामीहरु र महिला स्वास्थ्य स्वंयमसेविकाहरुको लागि २ सय ५० सेट हाइजिन किट, प्रदान गरेको संयोजक माझीले जानकारी दिए।। स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराएकोमा बि.एन.एम.टि लाई स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका निमित्त प्रमुख खड्काले धन्यवाद दिएका छन्। उनले यो सहयोगले स्वास्थ्यकर्मीको सुरक्षा प्रदान गर्न र काम गर्न सहज हुने विश्वास लिएको बताए।

 

उनले भने–“बि.एन.एम.टि ले उपलब्ध गराएका स्वास्थ्य सामग्रीहरु जिल्लाका ९ वटा स्थानिय तहहरुमा रहेका १० वटा स्वास्थ्य संस्थाहरुलाई आवश्यकताको आधारमा पठाउने छौं। १० वटा स्वास्थ्य संस्थाहरुमा प्युठान अस्पताल,प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र खलंगा, प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र भिंगृ, सापडाँडा, देविस्थान, ओखरकोट,पुँजा,बांगेशाल,बरौंला स्वास्थ्य चौकी, र आधारभुत स्वास्थ्य केन्द्र बाहाने लाई प्रदान गरिने छ।

 

विगत ४ बर्ष देखि स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानसंंग सहकार्य गर्र्दै आएको यस बि एन एम टीले यो कोरोना महामारीको समयमा जिल्लामा निरन्तर सहयोग गर्दै आईरहेको बि.एन.एम.टि नेपाल प्युठानका कार्यक्रम संयोजक गोविन्द माझीले जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...