News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

शिक्षकहरुको तलबले विद्यार्थीहरुलाई जुट कार्पेट

कार्पेटमा बसालेर भुइमै पढाइ

मित्र बहादुर थापा२०७८ भाद्र ३०
१३३८ पटक
२०७८ भाद्र ३०

गौमुखी गाउँपालिका प्यूठानको अर्खा माध्यामिक विद्यालयका शिक्षक तथा कर्मचारीहरुले विद्यार्थीहरुलाई जुट कार्पेट किनेर पढाउन थालेका छन् । कोरोना संक्रमणको दर घटेसँगै विद्यालयमा पढाई सुचारु हुँदा विद्यार्थीहरुको चाँप बढेपछि शिक्षकहरुले २ दिनको तलव भत्ता खर्च गरी कार्पेट र पिम्याट किनिदिएका हुन् । कक्षा ९ मा विद्यार्थी संख्या बढेपछि सेक्सन खोल्नुपर्दा बेन्च डेस्क नहुँदा कार्पेटमा बसालेर पढाउन थालिएको प्रधानाध्यापक लिलु प्रसाद पौडेलले बताए ।

विद्यालयमा ९ सय ६ जना विद्यार्थी भर्ना भएका छन् । कक्षा ९ मा १ सय जना पुगेका छन् । यहाँ कक्षा ६, ७ र ८ मा पनि सेक्सन खोलिएको छ । शिक्षक र कर्मचारी बाहेक स्थानीय ब्यापारी र जनप्रनिधिहरुबाट समेत सहयोग मागेको प्रधानाध्यापक पौडेलको भनाई छ ।

राज्यको शैक्षिक नीति अनुसार विद्यार्थी भर्ना संख्याको चापको आधारमा शिक्षक दर्वन्दि मिलान र भौतिक पुर्वाधारको प्रयाप्त व्यवस्था नहुँदा यहाँ नियमित पठनपाठनमा समस्या रहेको विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष दिलबहादुर थापाले बताए । गौमुखी गाउँपालिका भित्रका ६ वटा माध्यमिक विद्यालय मध्ये विद्यार्थी संख्या बढि चाँप हुने विद्यालय यही हो । विद्यार्थीको चाँपले शिक्षक दरवन्दि, भवन संख्या र डेस्क बेन्चको अभाव रहेको समितिको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...