News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्रो नजर : बाटोमा भेटिदैनन् प्रहरी

झुलेनी नेटवर्क२०७८ कार्तिक ०९, प्यूठान
६७७ पटक
२०७८ कार्तिक ०९, प्यूठान

प्रहरीलाई देख्ने बित्तिकै अपराधिक मानसिकता भएकाहरु तर्सिन्छन् र हच्किन्छन् । प्रहरीको काम शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने हो । राज्यले पनि त्यसै अनुसार मुख्य सडक आपसपासमा प्रहरी चौकी स्थाना गर्ने गरेको छ । चौकी नभएको स्थानमा प्रहरी बिट स्थापना गरेर शान्ति सुरक्षार्थ गर्न खटाइरहेको हुन्छ सरकारले । जिल्लाको मुख्य ब्यापारिक केन्द्र बाग्दुलादेखि पुर्वि क्षेत्रमा प्रवेश गर्दा कुनै पनि ठाउँमा प्रहरी भेटिदैनन् । प्यूठान नगरपालिकाको मरन्ठनामा प्रहरी चौकी छ ।

बजार तथा सडक एकातिर र चौकी भित्रि सडक छेउँमा हुँदा मुख्य सडक मरन्ठाना बजारमा प्रहरीको डिउटी छैन । यहाँ प्रहरी भेटिदैनन् । मरन्ठानाबाट झिमरुक गाउँपालिका प्रवेश गरीन्छ । ओखरकोट मच्छीमा पनि चौकी छ । यहाँ बजार नजिकै भाडामा रहँदै आएको प्रहरी चौकी आफ्नै भवनमा सरेपछि मच्छी क्षेत्रमा बाटोमा प्रहरी भेटिदैनन् । यहाँका प्रहरीहरु चौकीमै डिउटी गरीरहेका देखिन्छन् । यो गौमुखी गाउँपालिका, गुल्मि र अर्घाखाँची आउ जाउ गर्ने मुख्य नाका हो ।

यहाँबाट धेरै सवारी साधनहरु पनि आउजाउ गर्छन् । चौकी आफ्नै भवनमा सरेपछि सवारी साधन इन्ट्रि समेत हुन छोडेको छ । झिमरुक गाउँपालिकाको चहलपहल हुने क्षेत्रमै प्रहरी नदेखिदा शान्ति सुरक्षा प्रहरी कमजोर बनेको छ । त्यस्तै गौमुखी गाउँपालिकाको लिवासेमा चौकी छ । यहाँ पनि मुख्य बजार क्षेत्र भन्दा टाढा प्रहरी बस्नाले बजार क्षेत्रमा डिउटीवाला प्रहरी भेटिदैनन् । केहिँ वर्ष पहिले प्रहरी विट स्थापना गरीएपनि हाल सञ्चालनमा छैन । जिल्ला भित्रिने र बाहिरीने नाका क्षेत्रमै प्रहरी नहुँदा आपराधिक मानसिकता भएकाहरु मौलाउन सक्ने भएकाले प्रहरी प्रशासनले यी क्षेत्रमा विट स्थापना गरी शान्ति सुरक्षा प्रदान गर्नुपर्ने देखिन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...