News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हाम्रो नजर : बाटोमा भेटिदैनन् प्रहरी

झुलेनी नेटवर्क२०७८ कार्तिक ०९, प्यूठान
६०४ पटक
२०७८ कार्तिक ०९, प्यूठान

प्रहरीलाई देख्ने बित्तिकै अपराधिक मानसिकता भएकाहरु तर्सिन्छन् र हच्किन्छन् । प्रहरीको काम शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने हो । राज्यले पनि त्यसै अनुसार मुख्य सडक आपसपासमा प्रहरी चौकी स्थाना गर्ने गरेको छ । चौकी नभएको स्थानमा प्रहरी बिट स्थापना गरेर शान्ति सुरक्षार्थ गर्न खटाइरहेको हुन्छ सरकारले । जिल्लाको मुख्य ब्यापारिक केन्द्र बाग्दुलादेखि पुर्वि क्षेत्रमा प्रवेश गर्दा कुनै पनि ठाउँमा प्रहरी भेटिदैनन् । प्यूठान नगरपालिकाको मरन्ठनामा प्रहरी चौकी छ ।

बजार तथा सडक एकातिर र चौकी भित्रि सडक छेउँमा हुँदा मुख्य सडक मरन्ठाना बजारमा प्रहरीको डिउटी छैन । यहाँ प्रहरी भेटिदैनन् । मरन्ठानाबाट झिमरुक गाउँपालिका प्रवेश गरीन्छ । ओखरकोट मच्छीमा पनि चौकी छ । यहाँ बजार नजिकै भाडामा रहँदै आएको प्रहरी चौकी आफ्नै भवनमा सरेपछि मच्छी क्षेत्रमा बाटोमा प्रहरी भेटिदैनन् । यहाँका प्रहरीहरु चौकीमै डिउटी गरीरहेका देखिन्छन् । यो गौमुखी गाउँपालिका, गुल्मि र अर्घाखाँची आउ जाउ गर्ने मुख्य नाका हो ।

यहाँबाट धेरै सवारी साधनहरु पनि आउजाउ गर्छन् । चौकी आफ्नै भवनमा सरेपछि सवारी साधन इन्ट्रि समेत हुन छोडेको छ । झिमरुक गाउँपालिकाको चहलपहल हुने क्षेत्रमै प्रहरी नदेखिदा शान्ति सुरक्षा प्रहरी कमजोर बनेको छ । त्यस्तै गौमुखी गाउँपालिकाको लिवासेमा चौकी छ । यहाँ पनि मुख्य बजार क्षेत्र भन्दा टाढा प्रहरी बस्नाले बजार क्षेत्रमा डिउटीवाला प्रहरी भेटिदैनन् । केहिँ वर्ष पहिले प्रहरी विट स्थापना गरीएपनि हाल सञ्चालनमा छैन । जिल्ला भित्रिने र बाहिरीने नाका क्षेत्रमै प्रहरी नहुँदा आपराधिक मानसिकता भएकाहरु मौलाउन सक्ने भएकाले प्रहरी प्रशासनले यी क्षेत्रमा विट स्थापना गरी शान्ति सुरक्षा प्रदान गर्नुपर्ने देखिन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...