News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

४८ जना विद्यार्थी वेहोस भएपछी एकहप्ता विद्यालय वन्द गर्ने निर्णय

सिखबर संवाददाता२१ असार, प्यूठान
१४९८ पटक
२१ असार, प्यूठान

एकाएक विद्यार्थी वेहोस हुने, चिच्याउने र काम्ने समस्या देखिएपछी अमृत जिवन मा.वी नागरीकोट एक हप्ताका लागि वन्द हुने भएको छ। अनौठो समस्या देखिएपछी एक हप्ताका लागि विद्यालय वन्द गर्ने निर्णय भएको विद्यालय श्रोतले जनाएको छ।

अहिले अमृत जिवन मा.वी. नारिकोटमा स्वास्थ्यकर्मी सहित जिल्लास्थित सरोकारवालाको टोलि पुगेको छ। विद्यालयमा अहिले विद्यार्थीलाई काउन्सिलिङ भईरहेको जिल्ला अस्पत्ताल प्यूठानका डा. सोफिया थापाले जानकारी दिनुभयो।

उक्त विद्यालयमा असार पहिलो हप्दादेखि विद्यार्थी काप्ने, वेहोस हुने, चिच्याउने लगायतका समस्या देखा परेको विद्यालयका शिक्षक सन्तोष पोख्रेलले जानकारी दिनुभएको छ। पोख्रेलका अनुसार आज(बिहिबार) मात्र ४८ जना विद्यार्थी वेहोस भएका छन्। जसमध्य ३७ छात्रा र ११ जना छात्र रहेका छन्। सुरुमा(असार ५ गते) कक्षा ३ कि छात्रा विमला वि.क. लाई देखिएको यो समस्या क्रमिक रुपमा अरुमा सर्दै गईरहेको छ। कक्षा ३ देखि ७ सम्मका १० देखि १५ वर्ष उमेरसमुहका विद्यार्थीमा यो समस्या देखिएको छ।

के कारणले विद्यार्थीहरु एकाएक वेहोस भईरहेका छन् भन्नेवारे पुस्टी नभईसकेपनि मास हिस्टेरीयाका कारण त्यस्तो समस्या देखा परेको हुनसक्ने आसंका गरिएको छ। प्रारम्भिक रुपमा हेर्दा मास हिस्टेरीया जस्तो देखिने यो रोग मानसिक हुने र एकवाट अर्कोमा सर्दै जाने जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानमा कार्यरत डा. समिर लामाले वताउनु भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...