News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सरुमारानिमा खेलकुद र सांस्कृतिक कार्यक्रमका साथ मगर दिवस मनाइयो

तेजेन्द्र बि. एम.२०७८ फागुन १५
९६१ पटक
२०७८ फागुन १५

सरुमारानी गाउँपालिकामा खेलकुद तथा विविध सांस्कृतिक कार्यक्रम गरि ४० औं मगर एकता दिवस कार्यक्रम मनाईएको छ । नेपाल मगर संघ मगर दिवस आयोजक समितिको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको सरुमारानी गाउँपालिका वडा नं. ४ का वडा अध्यक्ष चिन्ता सोमै मगरले जानकारी दिएका छन् । फागुन १४ गते भलिबल प्रतियोगिताको आायोजना संगै आज फागुन १५ गते औपचारिक र्‍याली तथा मञ्च कार्यक्रम गरि दिवस मनाईएको हो । साथै मगर दिवसको अवसरमा गाउँपालिकामा सार्वजनिक विदा समेत दिइएको थियो ।
खुल्ला भलिबल प्रतियोगितामा क्रमश प्रथम, द्वितीय र तृतीयलाई ५, ३ र २ हजार पुरस्कार समेत राखिएको थियो । फागुन १५ मगर दिवसको अवसरमा गायिका सुनिता बुढा मगर लगायतका अन्य स्थानीय कलाकारहरुले आफ्नो प्रस्तुति राखेका थिए ।
मगर समुदायको भाषा, कला, भेषभुषा र संस्कृतिसंगै लोपोन्मुख स्रोत साधनको संरक्षणका लागि विगतका वर्षहरुमा जस्तै यस वर्ष पनि कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइएको हो । कोभिडका कारणले भेला तथा मञ्च कार्यक्रम पुर्ण रुपमा गर्न नसकिएकोले यस वर्ष पनि निरन्तरता दिने गरि कार्यक्रम गरिएको गाउँपालिका उपाध्यक्ष मिना सोमै मगरले जानकारी दिए ।
कार्यक्रममा बोल्दै गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्माले मगर समुदायको बाहुल्यता भएको पालिकामा जातिय पहिचान जोगाउनका लागि आफ्नो तर्फबाट सदैव सहयोग रहिरहने बताएका छन् । गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्माको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन भने आयोजक समितिका सचिव किसान सारु मगरले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी