News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सरुमारानिमा खेलकुद र सांस्कृतिक कार्यक्रमका साथ मगर दिवस मनाइयो

तेजेन्द्र बि. एम.२०७८ फागुन १५
८५९ पटक
२०७८ फागुन १५

सरुमारानी गाउँपालिकामा खेलकुद तथा विविध सांस्कृतिक कार्यक्रम गरि ४० औं मगर एकता दिवस कार्यक्रम मनाईएको छ । नेपाल मगर संघ मगर दिवस आयोजक समितिको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको सरुमारानी गाउँपालिका वडा नं. ४ का वडा अध्यक्ष चिन्ता सोमै मगरले जानकारी दिएका छन् । फागुन १४ गते भलिबल प्रतियोगिताको आायोजना संगै आज फागुन १५ गते औपचारिक र्‍याली तथा मञ्च कार्यक्रम गरि दिवस मनाईएको हो । साथै मगर दिवसको अवसरमा गाउँपालिकामा सार्वजनिक विदा समेत दिइएको थियो ।
खुल्ला भलिबल प्रतियोगितामा क्रमश प्रथम, द्वितीय र तृतीयलाई ५, ३ र २ हजार पुरस्कार समेत राखिएको थियो । फागुन १५ मगर दिवसको अवसरमा गायिका सुनिता बुढा मगर लगायतका अन्य स्थानीय कलाकारहरुले आफ्नो प्रस्तुति राखेका थिए ।
मगर समुदायको भाषा, कला, भेषभुषा र संस्कृतिसंगै लोपोन्मुख स्रोत साधनको संरक्षणका लागि विगतका वर्षहरुमा जस्तै यस वर्ष पनि कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइएको हो । कोभिडका कारणले भेला तथा मञ्च कार्यक्रम पुर्ण रुपमा गर्न नसकिएकोले यस वर्ष पनि निरन्तरता दिने गरि कार्यक्रम गरिएको गाउँपालिका उपाध्यक्ष मिना सोमै मगरले जानकारी दिए ।
कार्यक्रममा बोल्दै गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्माले मगर समुदायको बाहुल्यता भएको पालिकामा जातिय पहिचान जोगाउनका लागि आफ्नो तर्फबाट सदैव सहयोग रहिरहने बताएका छन् । गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्माको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन भने आयोजक समितिका सचिव किसान सारु मगरले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठान महोत्सवमा निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर हुने

यहि फागुन ४ गतेदेखि हुन गइरहेको स्वर्गद्धारी प्यूठान पाँचौं महोत्सव २०७९ मा विशेषज्ञ सहितको निःशुल्क...

वर्तमान समाज विकास भन्दा वितृष्णा फैलाउन तर्फ केन्द्रित छः–अध्यक्ष रोसन

माण्डवी गाउँपालिका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोसनले वर्तमान समाज विकास भन्दा वितृष्णा फैलाउन तर्फ केन्द्रित बनिरहेको...

शुस्त मनस्थितिका बालबालिकालाई न्यानो कम्बलहरू हस्तान्तरण

नेपाल रेडक्रस सोसाइटी जिल्ला शाखा प्यूठानले विहिबार जनता मा वि बाग्दुलामा अध्ययनरत शुस्त मनस्थितिका बालबालिकालाई...

 माण्डवीको विपद कोषमा लाखौ रुपैया संकलन

माण्डवी गाउँपालिकाको विपद कोषमा २९ लाख ६९ हजार ८ सय ३ रुपैया सहयोग रकम संकलन...

सुर्यज्योति लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा मृत्यु दाबि भुक्तानी

सुर्यज्योति लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनि लि. प्यूठानले मृत्यु दाबि भुक्तानी गरेको छ । बिमितको परिवार झिमरुक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी