News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

माण्डवीले बनायो आाफ्नै पाठ्यक्रम

झुलेनी पोष्ट२०७८ चैत १०, प्यूठान
५८६ पटक
२०७८ चैत १०, प्यूठान

प्यूठानको माण्डबी गाउँपालिकाले स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण गर्न थालेको छ । ‘हाम्रो माण्डवी हाम्रो गौरब’ भन्ने मुख्य नारा बनाएर स्थानीय पाठ्यक्रम आधारभूत तह कक्षा १ देखि ८ सम्मको तयार गर्न थालिएको माण्डवी गाउपाँलिका शिक्षा युवा तथा खेलकुद शाखा प्रमुख तुल्सी कार्कीले जानकारी दिए ।

पाठ्यक्रमा समेटिएको विषय क्षेत्र र मुख्यमुख्य थिमबारे आज गाउँपालिकाले सरोकारवालाहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेर जानकारी गराएको छ । अन्तरक्रियामा आएका सुझावहरुलाई समेटिएर केहि दिनमै पालिकाको आफ्नै पाठ्यक्रम तयार र आगामी शैक्षिक सत्रदेखि लागु हुने गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत शिशिर रिजालले जानकारी दिए ।

पालिकाले तयार पार्दै गरेको पठ्यक्रममा माण्डवीको पहिचान, हाम्रो संस्कृत इतिहास र पर्यटन, जीवन उपयोगी सिप र मूल्य शिक्षा, स्थानीय पेसा व्यवसाय र प्रविधि, हाम्रो वातावरण, दुर्घटना तथा विपद् व्यवस्थापन र हाम्रो व्यक्तित्व, असल बानी व्यवहार र सामाजिक संघसस्थाहरु, मुख्य क्षेत्रहरु समेटिएका छन् ।

यी वियय र क्षेत्रहरु माथि अन्तरक्रियामा सहभागिहरुले तीन वटा समूह मार्फत सुझाव दिएका थिए । गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत शिशिर रिजालको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा गाउँपालिका अध्यक्ष श्रीधर रोका, उपाध्यक्ष मुगा पुन, वडाध्यक्षहरु र माण्डवीमा क्रियाशिल राजनीति दलहरुका प्रमुख तथा प्रतिनिधि, सञ्चारकर्मी लगायतको उपस्थीति रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

जनताले आशा भरोसा र विश्वास गरेर दिएको भोटको उच्च मुल्याकंन गछौः सांसद गिरी

नेपाली कांग्रेस लुम्बिनी प्रदेश सह महामन्त्री तथा माननिय प्रदेश सभा सदस्य निमा गिरीले जनताले आशा...

बालमैत्री स्थानीय शासन सञ्चालन सम्बन्धि तालिम ऐरावतीमा

बालमैत्री स्थानीय शासन सम्बन्धि तालिम ऐरावती गाउँपालिका ५ मा सम्पन्न भएको छ । सरोकार सञ्चार...

मुक्ती माविमा विद्यार्थीमाथि निर्घात कुटपिट, विद्यार्थीको हात भाँचियो, एकजनालाई रिफर

विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीमाथि कुटपिट हुँदा कम्तिमा ४ जना विद्यार्थी घाईते भएका छन्। बुधवार मुक्ति माध्यमिक...

मल्लरानी ३ मा सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम बुधबार मल्लरानी गाउपालिका ३ मा सम्पन्न भएको छ...

रुखबाट लडेर झिमरुकमा एक महिलाको मृत्यु

रुखबाट लडेर झिमरुक गाउँपालिकामा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । मगंलबार बिहान घाँस काट्न भनी...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी