News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारीमा पनि रेडक्रस दिवस मनाइयाे

सिखबर संवाददाताभादौ- १९ ,प्यूठान
८०४ पटक
भादौ- १९ ,प्यूठान

नेपाल रेडक्रस साेसाइटीको ५६औ स्थापना दिवसको अवसरमा रेडक्रस सबै ठाउँमा सबैको लागि भन्ने मुल नाराका साथ नेपाल रेडक्रस साेसाइटीले मङगलवार विश्‍वभरी नै विभिन्न कार्यक्रमकाे अायाेजना गरेर स्थापना दिवस मनाएका छन यसै सन्दर्भमा प्यूठान जिल्ला माण्डवी उपशाखा प्युठानले एक कार्यक्रमका बिच स्थापना दिवस मनाएको छ । लोक चेतना एकेडेमि भिंगृ जलुके प्यूठान र अमर मावि भिंगृ प्युठानको यूोा रेडक्रस सर्कलले प्ले कार्ड सहित र्याली प्रदर्शन का थिए ।

उक्त र्याली भिंगृ बजार देखि स्वर्गद्वारी नगरपालिकाको कार्यालय परिक्रमा गरी ईलाका प्रह।फ कार्यालय भिंगृको अगाडि कोण सभामा परिणत भएको थियो । कोणसभालार्इ सम्बोधन गर्दै स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका प्रमुख नेत्र बहादुर रोका क्षेत्रिले रेडक्रस अन्र्तराष्ट्रिय सम्मानित संस्था भएकाे बताउदै यस संस्थाले दुख तथा अापत विपदमा परेकालार्इ उद्धार गर्ने एबम् दैबिक प्रकोप मार्फत मानव जीवनमा आईपर्ने बिभिन्न समस्याहरुकाे हल गर्न समेत मद्दत गर्दै आएको बताउनु भयो ।

साथै सवैलाई नि:स्वार्थ भावनाले सहयोग गर्ने र राहतको स्रोत जुटाएर मानव जीवनमा आउन सक्ने उच्च जोखिमहरुको पूर्व तयारी गर्न समेत रेडक्रसमा सहयोग गर्न सबैमा अनुरोध पनि गर्नुभयो । नेपाल रेडक्रस सोसाइटीले नेपालमा केही समय अगाडि आइपरेका बाढी पहिरो, आगलागी, भुकम्प ,दुर्घटना जस्ता ठुला ठुला विपत्तिमा अग्रसर रहि सहगोग गर्दै आएको समेत कोणसभामा बोल्ने ब्याक्तीहरुको भनाइ रहेको थियो । कार्यक्रम नेपाल रेडक्रस सोसाइटी माण्डवफ उपशाखा प्यूठानका सभापति राम प्रसाद श्रेष्ठले गर्नु भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

किसानले मोहियानी हक नपाएपछि सडक मै सुते

प्यूठान, स्वर्गद्वारी आश्रम प्युठानको नाममा दर्ता स्रेस्ता कायम भई दाङमा रहेको ७ सय ५३ बिगाहा...

विद्युत माग्दै स्याउलीवाङबासी विद्युत प्राधिकरणमा डेलिगेशन

प्यूठानको दुर्गम मानिने नौबहिनी गाउँपालिका –१ स्याउलीवाङका स्थानीयबासीहरु सयम मै विद्युत लाइन बिस्तार नभएर समस्या...

७ करोड ऋणमा खानेपानी कार्यालय, योजनाहरु अलपत्र

जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान अन्तर्गतका योजनाहरुमा प्रयाप्त बजेट नआएका कारण भुक्तानीमा समस्या...

सहिद पार्कमा भौतिक संरचना थपिदै

प्यूठान गनरपालिका ७ गाजुरीमा रहेको सहिद स्मृति पार्कको निर्माण कार्य भइरहेको छ । थप व्यवस्थित...

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले...