News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारीमा पनि रेडक्रस दिवस मनाइयाे

सिखबर संवाददाताभादौ- १९ ,प्यूठान
८७१ पटक
भादौ- १९ ,प्यूठान

नेपाल रेडक्रस साेसाइटीको ५६औ स्थापना दिवसको अवसरमा रेडक्रस सबै ठाउँमा सबैको लागि भन्ने मुल नाराका साथ नेपाल रेडक्रस साेसाइटीले मङगलवार विश्‍वभरी नै विभिन्न कार्यक्रमकाे अायाेजना गरेर स्थापना दिवस मनाएका छन यसै सन्दर्भमा प्यूठान जिल्ला माण्डवी उपशाखा प्युठानले एक कार्यक्रमका बिच स्थापना दिवस मनाएको छ । लोक चेतना एकेडेमि भिंगृ जलुके प्यूठान र अमर मावि भिंगृ प्युठानको यूोा रेडक्रस सर्कलले प्ले कार्ड सहित र्याली प्रदर्शन का थिए ।

उक्त र्याली भिंगृ बजार देखि स्वर्गद्वारी नगरपालिकाको कार्यालय परिक्रमा गरी ईलाका प्रह।फ कार्यालय भिंगृको अगाडि कोण सभामा परिणत भएको थियो । कोणसभालार्इ सम्बोधन गर्दै स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका प्रमुख नेत्र बहादुर रोका क्षेत्रिले रेडक्रस अन्र्तराष्ट्रिय सम्मानित संस्था भएकाे बताउदै यस संस्थाले दुख तथा अापत विपदमा परेकालार्इ उद्धार गर्ने एबम् दैबिक प्रकोप मार्फत मानव जीवनमा आईपर्ने बिभिन्न समस्याहरुकाे हल गर्न समेत मद्दत गर्दै आएको बताउनु भयो ।

साथै सवैलाई नि:स्वार्थ भावनाले सहयोग गर्ने र राहतको स्रोत जुटाएर मानव जीवनमा आउन सक्ने उच्च जोखिमहरुको पूर्व तयारी गर्न समेत रेडक्रसमा सहयोग गर्न सबैमा अनुरोध पनि गर्नुभयो । नेपाल रेडक्रस सोसाइटीले नेपालमा केही समय अगाडि आइपरेका बाढी पहिरो, आगलागी, भुकम्प ,दुर्घटना जस्ता ठुला ठुला विपत्तिमा अग्रसर रहि सहगोग गर्दै आएको समेत कोणसभामा बोल्ने ब्याक्तीहरुको भनाइ रहेको थियो । कार्यक्रम नेपाल रेडक्रस सोसाइटी माण्डवफ उपशाखा प्यूठानका सभापति राम प्रसाद श्रेष्ठले गर्नु भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...