News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्रविधीलाई चिन्न नसके समाजमा विक्न धौ हुन्छ : वडा अध्यक्ष कार्की

झुलेनि नेट्वोर्क मंसिर १४
४२७ पटक
मंसिर १४

प्यूठान
औधोगिक लगानी र पुर्वाधार समृद्धको बलियो आधार भन्ने मुल नारालाई आत्मसाथ गर्दै भगत सिर्वजित सिप विकास प्रर्वदन कार्यक्रम अन्तरगत तिन महिने आधारभुत कम्प्यूटर तालिम विजुवार स्थीत गुगोल कम्प्यूटर एकाडेमी विजुवारमा  मंगलबार उदघाटन गरि तालिम  संचालन गरिएकाे छ । घरेलु तथा सानाउद्योग कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा कार्यक्रम संचालन भएको हो ।
दलित लक्षीत कार्यक्रम अन्तर्ग त स्वरोजगार बनाउनमा सहयोग पुर्याउने उदेश्यले कार्यक्रम संचालन गरेको   घरेलु तथा साना उद्याेग कार्यालय प्रमुख तथा  यद्योग अधिकृत सरोजराज भण्डारीले बताए । कार्यक्रममा बोल्दै कार्यक्रमका प्रमुख अथिति एवम प्यूठान नगरपालिका वडा न ४ का वडा अध्यक्ष रेसम कार्कीले प्रविधिको युगमा प्रविधिलाई चिन्न नसकेमा पछि परिने बताए । उनले परिवर्तनको युगमा सिप भए कतै पछि नपरिने बताएका छन ।
त्यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै प्रशिक्षक एवम गगोल कम्प्यूटर एकाडेमीका निर्देशक मधुसुधन पोख्रेलले प्रविधिको युगमा प्रविधि संग जुध्न नसके अलमझलम हुने  बताएका छन । पख्रेलले विगतका समयमा संचालन गरेको तालिम भन्दा यो अलि फरक भएकोले सकृयरुपमा सहभागि हुन आग्रह गर्दै  तालिममा सहभागिहरुलाई शुभकामना दिए ।
तलिम तिन महिनासम्म सन्चालन हुनेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवी गाउँपालिकाको १५ औं गाउसभा एवं हिउँदे अधिवेशन सम्पन्न

माण्डवी गाउँपालिकाको १५ औं गाउसभा एवं हिउँदे अधिवेशन मंगलबार सम्पन्न भएको छ । पुष २९...

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले दिए बिदा

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले सार्वजनिक बिदा दिएका छन् । फागुन १५ गते...

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० को प्यूठानमा शुभारम्भ

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० औपचारिक रुपमा शुभारम्भ गरिएको छ । प्यूठानमा जिल्ला खोप समन्वय समिति...

किसानले मोहियानी हक नपाएपछि सडक मै सुते

प्यूठान, स्वर्गद्वारी आश्रम प्युठानको नाममा दर्ता स्रेस्ता कायम भई दाङमा रहेको ७ सय ५३ बिगाहा...

विद्युत माग्दै स्याउलीवाङबासी विद्युत प्राधिकरणमा डेलिगेशन

प्यूठानको दुर्गम मानिने नौबहिनी गाउँपालिका –१ स्याउलीवाङका स्थानीयबासीहरु सयम मै विद्युत लाइन बिस्तार नभएर समस्या...