News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

किसानलाई दाते ओखरका बिरुवा वितरण

झुलेनी पोष्ट२०७९फागुन २३ प्यूठान
८८ पटक
२०७९फागुन २३ प्यूठान

जिल्लाका किसानहरुलाई दाते ओखरका बिरुवा वितरण गरिएको छ । डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानको आर्थिक सहयोग तथा स्थानीय तहहरुको समन्वयमा टर्कीबाट ल्याइएका बिरुवा वितरण गरिएको हो । हिँउदे बाली अन्तर्गत पर्ने चेन्डलर प्रजातिका दाते ओखरका कलमी बिरुवाहरु वितरण गरिएको डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानका रेन्जर हरी पौडेलले जानकारी दिए ।

जिल्लाको नौबहिनी गाउँपालिका १ स्याउलीवाङमा ९सय, गौमुखीको रजवारामा ५सय, मल्लरानी गाउँपालिकाको वडा नं.१ र ४ मा ६सय, प्यूठान नगरपालिका, माण्डवी गाउँपालिका र अन्य स्थानमा १/१ सय विरुवा वितरण गरिएको डिभिजन बन कार्यालयले जनाएको छ । कार्यालयका अनुसार प्रति बिरुवा ६सय१२ रुपैयाका दरले खरिद गरी २हजार ३सय ५० वटा बिरुवा टर्कीबाट ल्याइएको थियो ।

व्यावसायिक रुपमा दाते ओखर खेती गर्न इच्छुक किसानहरुलाई ५०/५० वटाका दरले बिरुवा विरतण गरिएको हो । जिल्लाको स्याउलीवाङ, रजवारा, मल्लरानी १ र २ लाई दाते ओखर पकेट क्षेत्र विस्तार गरिएको छ । डिभिजन बन कार्यालय प्यूठानको २०७९/८० को स्वीकृत वार्षिक उच्च पहाडी क्षेत्रमा ओखर बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत बिरुवा खरिद गरी किसानहरुलाई वितरण गरिएको रेन्जर पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी