News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

किसानलाई दाते ओखरका बिरुवा वितरण

झुलेनी पोष्ट२०७९फागुन २३ प्यूठान
४०२ पटक
२०७९फागुन २३ प्यूठान

जिल्लाका किसानहरुलाई दाते ओखरका बिरुवा वितरण गरिएको छ । डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानको आर्थिक सहयोग तथा स्थानीय तहहरुको समन्वयमा टर्कीबाट ल्याइएका बिरुवा वितरण गरिएको हो । हिँउदे बाली अन्तर्गत पर्ने चेन्डलर प्रजातिका दाते ओखरका कलमी बिरुवाहरु वितरण गरिएको डिभिजन वन कार्यालय प्यूठानका रेन्जर हरी पौडेलले जानकारी दिए ।

जिल्लाको नौबहिनी गाउँपालिका १ स्याउलीवाङमा ९सय, गौमुखीको रजवारामा ५सय, मल्लरानी गाउँपालिकाको वडा नं.१ र ४ मा ६सय, प्यूठान नगरपालिका, माण्डवी गाउँपालिका र अन्य स्थानमा १/१ सय विरुवा वितरण गरिएको डिभिजन बन कार्यालयले जनाएको छ । कार्यालयका अनुसार प्रति बिरुवा ६सय१२ रुपैयाका दरले खरिद गरी २हजार ३सय ५० वटा बिरुवा टर्कीबाट ल्याइएको थियो ।

व्यावसायिक रुपमा दाते ओखर खेती गर्न इच्छुक किसानहरुलाई ५०/५० वटाका दरले बिरुवा विरतण गरिएको हो । जिल्लाको स्याउलीवाङ, रजवारा, मल्लरानी १ र २ लाई दाते ओखर पकेट क्षेत्र विस्तार गरिएको छ । डिभिजन बन कार्यालय प्यूठानको २०७९/८० को स्वीकृत वार्षिक उच्च पहाडी क्षेत्रमा ओखर बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत बिरुवा खरिद गरी किसानहरुलाई वितरण गरिएको रेन्जर पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...