News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा पनि अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाईयो

झुलेनी नेटवर्क२०८० असार ६
२२४ पटक
२०८० असार ६

अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस प्यूठानमा आज विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइएको छ । प्युठान आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र खलंगाको समन्वयमा जिल्लाका विभिन्न स्थानहरुमा योग गरी अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाइएको हो । विभिन्न समुहका मानिसहरुको सहभागितामा मानवताका लागि योग भन्ने मुल नाराका साथ नवौ अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाइएको हो । अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवसको अवसरमा जिल्ला समन्वय समिति खलंगा, भानुभक्त मा वि बर्बाेट र माण्डवी गाउँपालिका लगायतका स्थानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको हो ।

त्यस्तै प्यूठानको स्वर्गद्धारी नगरपालिका ५ सारीमा स्वर्गद्धारी नगरपालिका स्वास्थ्य आयुर्वेद शाखा प्यूठानको आयोजनामा कार्यक्रम गरिएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ५ को भुबनोटमा पतञ्जली योग समितिका पदाधिकारी तथा योगकर्मीहरुको सहभागितामा कार्यक्रम गरिएको स्वर्गद्धारी नगरपालिका वडा नं ५ का वडा अध्यक्ष गिर बहादुर घर्ति मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार वडामा रहेका रोगी तथा निरोगीहरुका लागि निशुल्क रुपमा जीवनलाई स्वस्थ बनाउन सहयोग पुग्ने उद्देश्य सहित कार्यक्रम गरिएको हो । स्वास्थ्य उपचारको लागि लाखौ रुपैयाँ खर्च गर्नु भन्दा अगाडी स्वस्थ हुनलाई योगको आवश्यकता रहेकोले योग गर्न सबैलाई आग्रह गरेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा “मेरो स्वास्थ्य, मेरो जिम्मेवारी, गरौं योग रहौ निरोग, घरघरमा योग परिवारको साथमा योग भन्ने प्लेकार्ड सहित ¥याली समेत गरिएको थियो । स्वर्गद्धारी नगरपालिका स्वास्थ्य आयुर्वेद शाखा प्यूठानका कविराज निरिक्षक ओविराम भण्डारीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि वडा अध्यक्ष गिर बहादुर घर्ति मगर रहेका थिए भने कार्यक्रममा अन्य स्थानीय लगायतको उपस्थित रहेको थियो ।

हरेक वर्ष जुन २१ तारिखका दिन विभिन्न जनचेतनामूलक कार्यक्रम आयोजना गरी अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाइन्छ । संयुक्त राष्ट्रसंघको महासभाले सन् २०१४ मा गरेको निर्णयअनुसार सन् २०१५ जुन २१ देखि अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाउन थालिएको हो । नेपालमा विसं २०३६ माघ १ गतेदेखि सूर्य उत्तरायण लाग्ने दिनको अवसर पारेर योग दिवस मनाउन थालिएको थियो। हाल नेपालमा माघ १ गते राष्ट्रिय र जुन २१ का दिन अन्तर्राष्ट्रिय योग दिवस मनाउने गरिन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...