News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

विजय फूलबारीले खुवायो सदस्यलाई दर

बिबश जि.एम२०८० भदौ २३
४१ पटक
२०८० भदौ २३

विजय फूलबारी बचत तथा ऋृण सहकारी संस्था लि. प्यूठानले सहकारी शिक्षा तथा तीज विशेष दरखाने कार्यक्रम गरेको छ । संस्थाले शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ मुक्ति मा.वि रातामाटामा सदस्यहरुलाई दरखाने कार्यक्रम गरेको हो ।

कार्यक्रममा सहकारीका सल्लाहकार गुमानराज पुलामिले सहकारीमा आवद्ध सबै सदस्यहरुले सहकारीको नीति, बिधि र पद्धति बुझ्न आवश्यक रहेको बताए । हालको अवस्थामा नीति, बिधि र पद्धति नबुझ्दा धेरै सहकारी संस्थाहरु अगाडी बढ्न नसकेको उनको भनाई थियो । केही गर्छु भन्ने सोच लिएर अगाडी बढ्न चाहाने व्यक्तीलाई विजय फूलबारी बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले व्यवसाय गर्न चाहाने र आयआर्जन गर्न चाहानेलाई विश्वासका साथ ऋृण उपलब्ध गराउने बताए ।

२०५५ सालमा स्थापना भएको फूलबारी बचत तथा ऋण सहकारी संस्था विजय लक्ष्मी महिला बहुउद्देश्यीय संस्थासँग २०७८ सालमा एकिकरण भएको थियो । सहकारीमा हाल पाँच हजार तीन सय सदस्य रहेका छन् । जिल्लाको नौबहिनी गाउँपालिका र गौमुखी गाउँपालिका बाहेक बाँकी सात स्थानीय तहमा सहकारीको कार्यक्षेत्र विस्तार भइसकेको छ भने खलंगा, बिजुवार, खैरा र जस्पुरबाट संस्थाले सेवा दिदै आएको समेत संस्थाले बताएको छ ।

विजय फूलबारी बचत तथा ऋृण सहकारी संस्था लि.प्यूठानका अध्यक्ष नेत्रमणि आचार्यको अध्यक्षतामा सुरु भएको कार्यक्रममा जेष्ठ महिला सदस्य कमला आचार्य, जेष्ठ सदस्य तथा संस्थाका पूर्व संचालक नितेन्द्र आचार्य, विभिन्न संस्थाका प्रतिनिधि लगायतको सहभागिता रहेको थियो । संस्थाका व्यवस्थापक प्रकाश बैधले संचालन गरेको कार्यक्रममा संस्थाकि उपाध्यक्ष राधा पुलामीले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...