News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जिल्लामै खुले कापी उद्योग, दर्जनौले पाए रोजगारी

बिबश जि.एम२०८० असोज ३०
१३१ पटक
२०८० असोज ३०

प्यूठान जिल्लामा सञ्चालित कापी उद्योगका सञ्चालकले जिल्लामा उत्पादन भएको कापीलाइ प्राथमिकता दिन ग्रहाकलाई आग्रह गरेका छन् । घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय प्यूठानका अनुसार जिल्लामा सञ्चालनमा आएको तीन वटा कापी उद्योग मध्ये हाल २ वटा उद्योग सञ्चालनमा छन् ।

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित स्वर्गद्धारी कापी उद्योगले विगत ९ बर्ष अघिदेखि उद्योग सञ्चालन गर्दै आएको छ । कापी उद्योगका सञ्चालक अष्कर भण्डारीका अनुसार उद्योग सञ्चालन गर्न ६५ लाख लगानी गरिएको थियो । सो लगानीको कारोबार हाल २ करोड भन्दा बढि भएको भण्डारीले बताए । उद्योगबाट बार्षिक ९ लाख रुपैयाँ आम्दानी गर्दै आएको भण्डारी बताउँछन् । स्वर्गद्धारी कापी उद्योगमा प्रत्यक्ष तर्फ ३ महिला र ७ पुरुष गरि १० जनाले रोजगारी पाएका छन् । स्वार्गद्धारी कापी उद्योगले छिमेकी जिल्ला रोल्पा र गुल्मीमा पनि निर्यात गर्ने गरेको छ ।

यस्तै प्यूठान नगरपालिका २ का सुवास खड्काले पनि कापी उद्योग सञ्चालन गर्दै आएका छन् । उनले ३० लाखको लगानीमा २०७३ चैत ६ गते उद्योग स्थापना गरेका हुन् । अहिले उद्योगबाट बार्षिक ५० लाखको कापी बिक्री हुँदै आएको सञ्चालक खड्काले बताए । खड्काको उद्योगमा अहिले २ जना पुरुषले रोजगार पाएका छन् । ६ जना सदस्य रहेको खड्का परिवार यहि उद्योगको कमाइले धानिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...