News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

जिल्लामै खुले कापी उद्योग, दर्जनौले पाए रोजगारी

बिबश जि.एम२०८० असोज ३०
२९९ पटक
२०८० असोज ३०

प्यूठान जिल्लामा सञ्चालित कापी उद्योगका सञ्चालकले जिल्लामा उत्पादन भएको कापीलाइ प्राथमिकता दिन ग्रहाकलाई आग्रह गरेका छन् । घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय प्यूठानका अनुसार जिल्लामा सञ्चालनमा आएको तीन वटा कापी उद्योग मध्ये हाल २ वटा उद्योग सञ्चालनमा छन् ।

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित स्वर्गद्धारी कापी उद्योगले विगत ९ बर्ष अघिदेखि उद्योग सञ्चालन गर्दै आएको छ । कापी उद्योगका सञ्चालक अष्कर भण्डारीका अनुसार उद्योग सञ्चालन गर्न ६५ लाख लगानी गरिएको थियो । सो लगानीको कारोबार हाल २ करोड भन्दा बढि भएको भण्डारीले बताए । उद्योगबाट बार्षिक ९ लाख रुपैयाँ आम्दानी गर्दै आएको भण्डारी बताउँछन् । स्वर्गद्धारी कापी उद्योगमा प्रत्यक्ष तर्फ ३ महिला र ७ पुरुष गरि १० जनाले रोजगारी पाएका छन् । स्वार्गद्धारी कापी उद्योगले छिमेकी जिल्ला रोल्पा र गुल्मीमा पनि निर्यात गर्ने गरेको छ ।

यस्तै प्यूठान नगरपालिका २ का सुवास खड्काले पनि कापी उद्योग सञ्चालन गर्दै आएका छन् । उनले ३० लाखको लगानीमा २०७३ चैत ६ गते उद्योग स्थापना गरेका हुन् । अहिले उद्योगबाट बार्षिक ५० लाखको कापी बिक्री हुँदै आएको सञ्चालक खड्काले बताए । खड्काको उद्योगमा अहिले २ जना पुरुषले रोजगार पाएका छन् । ६ जना सदस्य रहेको खड्का परिवार यहि उद्योगको कमाइले धानिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...