News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

भूकम्प प्रभावितका घर टहरा बनाउँदै : नेकपा एमाले प्यूठान

झुलेनी नेटवर्क२०८० मंसिर ११
१२३ पटक
२०८० मंसिर ११

भूकम्प पीडितहरुको सहयोगार्थ रुकुम पश्चिम पुगेको नेकपा एमाले प्यूठानको टोलीले भत्किएका संरचना हटाउन थालेको छ । नेकपा एमाले प्यूठानका अध्यक्ष बिजय बिराज विष्टको नेतृत्वमा २२ जनाको टोली गत मंसिर ५ गते भूकम्प प्रभावित क्षेत्रमा पुगेको नेकपा एमाले प्यूठानले जनाएको छ । रुकुम पश्चिमको भूकम्प प्रभावित क्षेत्र सानीभेरी गाउँपालिका ११ अर्मा बस्तीमा पुगेको टोलीले भूकम्पले पूर्ण रुपमा क्षति पुर्‍याएको घरहरुको भंग्नावशेष हटाई अस्थायी टहरा निर्माण गर्न थालेको छ ।

टोलीले ११ गतेसम्मको तथ्यांक अनुसार हालसम्म ६ वटा अस्थायी टहरा निर्माण गरिसकेको र ११ वटा पूर्ण रुपमा क्षति पुर्‍याएका घरहरुको भंग्नावशेष हटाईसकेको नेकपा एमाले प्यूठानका अध्यक्ष बिजय विराज बिष्टले जानकारी दिए । बिष्टका अनुसार अहिले टोलीले ज्ञानज्योति आधारभूत विद्यालयलाई पूर्ण रुपमा सञ्चालनमा ल्याउनको लागि काम गरिरहेको छ । भूकम्पबाट प्रभावितको सहयोगार्थ रुकुमपश्चिम पुगेको टोली १९ गतेपछि मात्र प्यूठान फर्कने अध्यक्ष बिष्टले जानकारी दिए ।

कात्तिक १७ गते राति गएको भूकम्पका कारण क्षति भएको जाजरकोट र रुकुम पश्चिमका भौतिक संरचनाको भग्नावशेष हटाउन र अस्थायी बसोबास निर्माणका लागि श्रमदान गर्ने नेकपा एमाले प्यूठानले जनाएको छ । भूकम्पले क्षति पुर्‍याएको जाजरकोट र रुकुम पश्चिममा पुगेर नेकपा एमालेको भातृसंगठन राष्ट्रिय युवा संघ नेपाल, अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन लगायतका स्वयमसेवकहरुले अस्थायी टहरा निर्माण गर्नुका साथै भत्किएका संरचनाहरु हटाउने, पुरिएका सामानहरु निकाल्ने, विद्यालय पुनः निर्माण गर्ने लगायतका कामहरु गरिरहेको उनले बताए । भूकम्पबाट प्रभावित जाजरकोट र रुकुम पश्चिममा एमालेले एक हजार एकसय स्वयंसेवक परिचालन गरेर पुनस्र्थापना र नवनिर्माणको काम गरिरहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...