News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

भूकम्प प्रभावितका घर टहरा बनाउँदै : नेकपा एमाले प्यूठान

झुलेनी नेटवर्क२०८० मंसिर ११
८७ पटक
२०८० मंसिर ११

भूकम्प पीडितहरुको सहयोगार्थ रुकुम पश्चिम पुगेको नेकपा एमाले प्यूठानको टोलीले भत्किएका संरचना हटाउन थालेको छ । नेकपा एमाले प्यूठानका अध्यक्ष बिजय बिराज विष्टको नेतृत्वमा २२ जनाको टोली गत मंसिर ५ गते भूकम्प प्रभावित क्षेत्रमा पुगेको नेकपा एमाले प्यूठानले जनाएको छ । रुकुम पश्चिमको भूकम्प प्रभावित क्षेत्र सानीभेरी गाउँपालिका ११ अर्मा बस्तीमा पुगेको टोलीले भूकम्पले पूर्ण रुपमा क्षति पुर्‍याएको घरहरुको भंग्नावशेष हटाई अस्थायी टहरा निर्माण गर्न थालेको छ ।

टोलीले ११ गतेसम्मको तथ्यांक अनुसार हालसम्म ६ वटा अस्थायी टहरा निर्माण गरिसकेको र ११ वटा पूर्ण रुपमा क्षति पुर्‍याएका घरहरुको भंग्नावशेष हटाईसकेको नेकपा एमाले प्यूठानका अध्यक्ष बिजय विराज बिष्टले जानकारी दिए । बिष्टका अनुसार अहिले टोलीले ज्ञानज्योति आधारभूत विद्यालयलाई पूर्ण रुपमा सञ्चालनमा ल्याउनको लागि काम गरिरहेको छ । भूकम्पबाट प्रभावितको सहयोगार्थ रुकुमपश्चिम पुगेको टोली १९ गतेपछि मात्र प्यूठान फर्कने अध्यक्ष बिष्टले जानकारी दिए ।

कात्तिक १७ गते राति गएको भूकम्पका कारण क्षति भएको जाजरकोट र रुकुम पश्चिमका भौतिक संरचनाको भग्नावशेष हटाउन र अस्थायी बसोबास निर्माणका लागि श्रमदान गर्ने नेकपा एमाले प्यूठानले जनाएको छ । भूकम्पले क्षति पुर्‍याएको जाजरकोट र रुकुम पश्चिममा पुगेर नेकपा एमालेको भातृसंगठन राष्ट्रिय युवा संघ नेपाल, अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन लगायतका स्वयमसेवकहरुले अस्थायी टहरा निर्माण गर्नुका साथै भत्किएका संरचनाहरु हटाउने, पुरिएका सामानहरु निकाल्ने, विद्यालय पुनः निर्माण गर्ने लगायतका कामहरु गरिरहेको उनले बताए । भूकम्पबाट प्रभावित जाजरकोट र रुकुम पश्चिममा एमालेले एक हजार एकसय स्वयंसेवक परिचालन गरेर पुनस्र्थापना र नवनिर्माणको काम गरिरहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...