News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान अस्पतालमा शल्यक्रियामार्फत प्रसुति हुनेको संख्या बढ्दै

झुलेनी पोष्ट२०८० मंसिर १२
९१ पटक
२०८० मंसिर १२

प्युठान अस्पताल बिजुवारमा शल्यक्रिया मार्फत बच्चा जन्माउनेको संख्यामा बृद्धि भएको छ ।
चालु आर्थिक बर्षको साउनदेखि यता १ सय ५६ जनाको शल्यक्रिया मार्फत प्रसुती गराईएको अस्पतालले जनाएको छ। गत आर्थिक बर्षको तुलनामा चालु आर्थिक बर्षको मंसिर पहिलो हप्तासम्मको तथ्यांक अनुसार शल्यक्रिया मार्फत बच्चा जन्माउनेको संख्यामा वृद्धि भएको पाईएको हो ।

गत आर्थिक बर्षमा ३ सय १७ जनाको शल्यक्रियामार्फत बच्चा निकालिएको थियो।शल्यक्रियामार्फत बच्चा जन्माउनेहरुमा प्युठान नगरपालिकाको ४०,स्वर्गद्धारी नगरपालिकाको १८, नौवहिनी गाउँपालिकाको १४,झिमरुक गाउँपालिकाको १२, ऐरावती गाउँपालिकाको ११, मान्डवी गाउँपालिकाको ९, मल्लरानी गाउँपालिकाको ९ , गौमुखी गाउँपालिकाको ९, सरुमारानी गाउँपालिकाको ३ र रोल्पाका ३१ जना गरी १ सय ५६ जनाको अस्पतालबाट शल्यक्रिया मार्फत प्रसुती गराईएको हो।

जिल्लाका ९ वटै स्थानीय तह मध्ये प्युठान नगरपालिकाको सवैभन्दा बढि शल्यक्रिया मार्फत प्रसुति गराईएको प्युठान अस्पतालको शल्यक्रिया बिभागमा कार्यरत स्टाफ नर्स प्रतिक्षा न्यौपानेले बताइन । पाठेघर भन्दा बाहिर वच्चा रहेको एकजनाको शल्यक्रिया गरिएको छ ।
जिल्लामा बिशेषज्ञ सेवा सुचारु भए पश्चात बिरामीको संख्या ह्वात्तै वृद्धि भएको र जिल्ला बाहिर जानुपर्ने बाध्यतामा समेत कमी आएको अस्पतालले जनाएको छ । साथै पछिल्लो समय अस्पतालमा मातृ मृत्युको संख्या पनि सुन्य रहेको अस्पताल का मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा.प्रमिला खनालले बताईन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...