News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

झुलेनी नेटवर्क२०८० मंसिर १६
२६९ पटक
२०८० मंसिर १६

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा प्यूठानमा ३ जना स्वास्थ्यकर्मी र समाज सेवीलाई सम्मान गरिएको छ ।
शुक्रवार साझ प्यूठान अस्पतालको प्राङ्गणमा दिप प्रज्वलन गरि दिवस मनाउँदै एक कार्यक्रमका विच उनीहरुलाई सम्मान गरिएको हो ।
प्यूठान अस्पतालमा एच.आइ.भी संक्रमित आमाहरुलाई सुरक्षित मातृत्व सेवा पु¥याउँदै आएको भन्दै उत्कृष्ट सेवा प्रदान गर्ने नर्सिङ कर्मचारी मल्लरानी गाउँपालिका ४ निवासी गोमा श्रेष्ठलाई कदर पत्र सहित सम्मान गरिएको हो ।


एच.आइ.भी संक्रमितहरुको स्वास्थ्य सुरक्षामा प्रभाबकारी समन्वय र सहकार्य गर्ने कार्यमा निरन्तर कृयाशील रहेको भन्दै चँुजा स्वास्थ्य चौकी मल्लरानी गाउपालिका १ सोलहाल्नामा कार्यरत जनस्वास्थ्य निरीक्षक तिलकराम जैसी लाई उत्कृष्ट स्वास्थ्यकर्मीको रुपमा सम्मान गरिएको छ ।
त्यस्तै प्यूठान जिल्लामा एच.आईभी संक्रमीतहरुको मानवअधिकार र सामाजिक न्यायका पक्षमा वकालत एवं संक्रमित माथि हुने लाल्छना र विभेदका बिरुद्धमा जागरण अभियान तथा पैरवी गर्ने कार्यमा निरन्तर कृयाशील रहेको भन्दै प्यूठान प्लसका अध्यक्ष प्यूठान ऐरावती ५ निवासी सुर्य बहादुर रोकालाई उत्कृष्ट समाज सेवीको रुपमा सम्मान गरिएको हो ।


१९८८ मा नेपालमा एच.आई.भी संक्रमित देखा परेको यो रोगलाई रोगथामको लागी घरघरमा अभियान लैजादै उक्त रोग सामान्य हो भन्दै नयाँ संक्रमण हरुलाई शुन्यमा लैजान पहल गर्ने स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पान्डेले बताए ।
हाल प्युठान जिल्लामा १३२ जना एच.आई.भी सकृय संक्रमितहरुले औषधी सेवन गर्दै आएको प्यूठान प्लसका कार्यक्रम संयोजक तपेन्द्र बि.क ले बताए ।


स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख हेमराज पान्डेको अध्यक्षतामा सञ्चालन भएको कार्यक्रममा प्रमुख अथिती लुम्वीनी प्रदेस समानुपातीक तर्फकी सांसद् धनलक्ष्मी श्रेष्ठ रहेकी थिईन । प्यूठान अस्पतालको प्राङगणमा कोरिएको एड्सको लोगोमा प्रमुख अथिती श्रेष्ठले दिप प्रज्वलन गरि उद्घाटन गरेकी हुन् ।


कार्यक्रममा एच.आइ.भी एड्को क्षेत्रमा काम गर्दै आएका प्यूठान जिल्ला स्थित बिभिन्न संघसंस्था र प्रतिनिधिहरु को उपस्थित रहेको थियो । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा मल्लरानी ग्रामीण विकास सरोकार केन्द्र र प्यूठान प्लसको समेत सहकार्य रहेको कार्यक्रमको संचालन मल्लरानी गा्रमीण बिकास सरोकार केन्द्र प्यूठानका कार्यकारी प्रमुख बिजय कुमार श्रेष्ठले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सुत्लावाङ जिप दुर्घटना अपडेटः एक जनाको मृत्यु

नौबहिनी गाउँपालिका–४ सुत्लावाङमा आइतबार भएको जिप दुर्घटनामा घाइते भएका एक पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...

सुत्लावाङ जिप दुर्घटना अपडेटः चालक सहित नौ जना घाइते, चार जना बुटवल रिफर

प्यूठानको सुत्लावाङमा भएको गाडी दुर्घटनामा चालक सहित नौ जना घाइते भएका छन् । बहानेबाट सुत्लावाङको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना, आठ जना घाइते

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना हुँदा आठ जना घाइते भएका छन् । बहानेबाट सुत्लावाङको लागि छुटेको लु...

नेकपा (एमाले) प्यूठान नगर कमिटीले बुझायो नगरपालिकालाई १६ बुँदे ध्यानाकर्षण पत्र

नेकपा एमाले प्यूठान नगरकमिटीले प्यूठान नगरपालिकालाई ध्यानाकर्षण पत्र बुझाएको छ । नगरकमिटी अध्यक्ष गिरुप्रसाद भण्डारी...

गौमुखीमा एक पुरुष मृत अवस्थामा भेटिए

प्यूठानमा एक जना पुरुष मृत अवस्थामा फेला परेका छन् । शनिबार विहान प्यूठानको गौमुखी गाउँपालिका...