News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

दर्भानमा सामुदायिक स्वास्थ्य ईकाइ उद्घाटन

बिबश जि.एम२०८० मंसिर २९
१८३ पटक
२०८० मंसिर २९

सामुदायिक स्वास्थ्य ईकाइ दर्भानको शुक्रबार उद्घाटन गरिएको छ । विगत लामो समय देखि खोप केन्द्रको रुपमा रहेको कार्यालय आजदेखि स्वास्थ्य इकाईको रुपमा स्थापना गरिएको सरूमारानी गाउपालिकाका प्रवक्ता चिन्ता सोमै मगरले जानकारी दिए ।

उक्त सामुदायिक स्वास्थ्य इकाईमा १ जना अहेव र १ जना कार्यालय सहयोगी राखिएको छ । सो संस्थाबाट नेपाल सरकारद्धारा उपलब्ध गराईएको ७० किसिमका औषधी निशुल्क, गर्भवती चेकजाँच र स्वास्थ्य संस्थाबाट दिईने सामान्य स्वास्थ्य सेवा लगायतका सेवा पाउन सकिने उनले बताए। सरूमारानी गाउपालिका २ नं।वडाका मैदान, बर्नविर, भुल्के, भमपली, रत्ने, मसुरे, ढाड, दर्भान लगायतका स्थानीयले सेवा पाउने गाउँपालिका प्रवक्ता सोमै मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार विगतमा त्यस ठाउँका स्थानीय बासी बाङ्गेशाल, दधेरी जानुपर्ने बाध्यता थियो भने अवदेखि सामान्य उपचारको लागि दर्भान मै सेवा पाउने छन् ।

सरुमारानी गाउँपालिका २ का वडाध्यक्ष भानुभक्त भुसालको अध्यक्षतामा भएको उद्घाटन कार्यक्रममा सरूमारानी गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्मा प्रमुख आतिथि, उपाध्यक्ष बसन्ता खड्का विशिष्ट आतिथि, प्रबक्ता तथा ४ नं वडा अध्यक्ष चिन्त सोमै, २ नं।वडाका सदस्यहरू, खडगेश्वरी माविका विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष मोहन पन्थी, प्रधानाध्यापक सुन्दर भण्डारी, गाउँपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख टेकेन्द्र रायमाझीको, कर्मचारीहरू, महिला स्वास्थ्य स्वयमसेविका, स्थानीय नागरिकहरूको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...