News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

दर्भानमा सामुदायिक स्वास्थ्य ईकाइ उद्घाटन

बिबश जि.एम२०८० मंसिर २९
९२ पटक
२०८० मंसिर २९

सामुदायिक स्वास्थ्य ईकाइ दर्भानको शुक्रबार उद्घाटन गरिएको छ । विगत लामो समय देखि खोप केन्द्रको रुपमा रहेको कार्यालय आजदेखि स्वास्थ्य इकाईको रुपमा स्थापना गरिएको सरूमारानी गाउपालिकाका प्रवक्ता चिन्ता सोमै मगरले जानकारी दिए ।

उक्त सामुदायिक स्वास्थ्य इकाईमा १ जना अहेव र १ जना कार्यालय सहयोगी राखिएको छ । सो संस्थाबाट नेपाल सरकारद्धारा उपलब्ध गराईएको ७० किसिमका औषधी निशुल्क, गर्भवती चेकजाँच र स्वास्थ्य संस्थाबाट दिईने सामान्य स्वास्थ्य सेवा लगायतका सेवा पाउन सकिने उनले बताए। सरूमारानी गाउपालिका २ नं।वडाका मैदान, बर्नविर, भुल्के, भमपली, रत्ने, मसुरे, ढाड, दर्भान लगायतका स्थानीयले सेवा पाउने गाउँपालिका प्रवक्ता सोमै मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार विगतमा त्यस ठाउँका स्थानीय बासी बाङ्गेशाल, दधेरी जानुपर्ने बाध्यता थियो भने अवदेखि सामान्य उपचारको लागि दर्भान मै सेवा पाउने छन् ।

सरुमारानी गाउँपालिका २ का वडाध्यक्ष भानुभक्त भुसालको अध्यक्षतामा भएको उद्घाटन कार्यक्रममा सरूमारानी गाउँपालिका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्मा प्रमुख आतिथि, उपाध्यक्ष बसन्ता खड्का विशिष्ट आतिथि, प्रबक्ता तथा ४ नं वडा अध्यक्ष चिन्त सोमै, २ नं।वडाका सदस्यहरू, खडगेश्वरी माविका विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष मोहन पन्थी, प्रधानाध्यापक सुन्दर भण्डारी, गाउँपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख टेकेन्द्र रायमाझीको, कर्मचारीहरू, महिला स्वास्थ्य स्वयमसेविका, स्थानीय नागरिकहरूको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...