News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

झिमरुक गाउँपालिकाले केन्द्र र स्थान चुनावबाट टुंगायो

बासुदेब गिरी प्युठान,२२ मंसिर
७२५ पटक
प्युठान,२२ मंसिर

झिमरुक गाउँपालिकाको भवन निमार्णको केन्द्र र स्थान चुनावद्धारा भ्यागुतेमा टुङ्गएको छ । लामो समयदेखी केन्द्र कहाँ राख्ने भन्ने छलफल र बहस चलेपनि टुगो लाग्न सकोको थिएन । त्यसैको लागि चलेको यस गाउँपालिकामा शनिवार विशेष गाउँसभाले मतदानबाट स्थान र केन्द्र दुई तिहाई बहुमतले पारित गरेको हो । भ्यागुतेलाई टुङ्गाएको गाउँपालिकाकाले जनाएको छ । गाउँपालिकाको केन्द्र भ्यागुते र पिडाल्नेमा राख्ने भनिएपछि चुनाव गरिएको थियो । गाउँसभाका ४२ जना सदस्य मध्ये भ्यागुतेको पक्षमा २८ मत, पिडाल्नेको पक्षमा ४ मत र तथष्टमा ९ मत परेको गाउँपालिकाका प्राविधिक बासुदेब गिरीले जानकारी दिए ।
झिमरुक गाउँपालिका– ४ भ्यागुते भन्ने स्थानमा नेपाल सरकारको डिजाईन अनुसार भवन बन्ने प्राविधिक गिरीले बताए । उक्त स्थानमा भवन निमार्णका लागि जग्गाको स्वीकृत समेत भएको छ । यस क्षेत्रका विभिन्न व्यक्तिहरुले ९ रोपनी ८ आना जग्गा प्रदान गरेका छन् । भवन निमार्ण हुने चर्चा चलिसकेपछि प्राविधिक समुहले उक्त स्थानलाई उपयुक्त मानेको समेत गिरीले बताए । हाँल गाउँपालिकाको काम झिमरुक गाउँपालिका–५ मच्छीबाट सञ्चालन भएको छ ।
यसैविच झिमरुक गाउँपालिका –३ को वडा केन्द्र र जग्गाको छनोटका लागि शनिवार बसेको सभामा प्रस्तुत गरिएको थियो । सभाले उक्त प्रस्तावलाई अस्विकार गरेको छ । केन्द्र र जग्गाको विषयमा २६ सदस्य मात्रै पक्षमा भएपछि बहुमत नपुगेको भन्दै प्रस्ताव रोकीएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...