News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आँखा अस्पतालले गर्‍यो जनप्रतिनिधिसँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम

झुलेनी नेटवर्क२०८१ जेष्ठ २५
५० पटक
२०८१ जेष्ठ २५

नेपाल नेत्रज्योति संघ आँखा उपचार केन्द्र प्रस्तावित नरेन्द्र गायत्री आँखा अस्पतालले जनप्रतिनिधिहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शुक्रबार बिजुवार स्थित आँखा अस्पतालको सभाहलमा भएको कार्यक्रममा आँखा अस्पतालकी प्रमुख लक्ष्मी मल्ल ठकुरीले आर्थिक बर्ष २०७९/०८० को प्रतिवेदन पेश गरेकी थिइन् ।

आँखा अस्पतालकी प्रमुख लक्ष्मी मल्ल ठकुरीले प्रस्तुत गरेको प्रतिवेदनमा गत आर्थिक बर्षमा जिल्ला भरका १२ हजार ७ सय ७७ जना आँखा रोगका बिरामीहरुले सेवा लिएको उल्लेख छ । ४ हजार ९ सय ५८ जना पुरुष र ५ हजार ९ सय ४६ जना महिलाले सेवा लिदा १ हजार ८ सय ७३ जना बालबालिकाले आँखाको जाँच गराएका छन् । उनका अनुसार पुरुष १ सय ७३ र महिला १ सय ८१ गरी ३ सय ५४ जनाको आँखाको शल्यक्रिया गरिएको छ । जिल्लाका विभिन्न विद्यालयहरुमा पुगि १ सय ११ जना विद्यार्थीलाई निःशुल्क आँखा चेकजाँच गरी चस्मा वितरण गरिएको उनले बताईन् ।

आँखा अस्पतालले आर्थिक बर्ष २०८१/०८२ मा जिल्लामा १३ हजारलाई आँखा उपचार सम्बन्धि सेवा दिने लक्ष्य लिएको छ । त्यस्तै आँखा अस्पतालको शाखा रहेको स्वर्गद्धारी नगरपालिकाबाट २ हजार ५ सय र गौमुखी गाउँपालिकाबाट ५ सय जनालाई सेवा दिने अस्पतालको लक्ष्य रहेको छ ।

अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहभागि वक्ताहरुले आँखा रोगका विरामीहरुले पाउने सेवा सुविधालाई स्थानीय तहले नेतृत्व लिन आवश्यक रहेको बताएका छन् । साथै दुरदराजमा रहेका आँखाका विरामीले पाउने सेवालाई थप प्रभावकारी बनाउन आँखा अस्पतालसँग स्थानीय तहले समन्वय गर्नुपर्ने बताएका थिए ।

नेपाल नेत्रज्योति संघ आँखा उपचार केन्द्र प्रस्तावित नरेन्द्र गायत्री आँखा अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष लक्ष्मीप्रकाश राज भण्डारीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा नेपाल नेत्रज्योति संघ प्यूठानका उपाध्यक्ष कल्पना खड्काले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिइन् । सेवा फाउण्डेशनको सहयोगमा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन संस्थाका सदस्य भगत कर्मचार्यले गरेका थिए ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख धरम बहादुर जि।सी, प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्याल, प्यूठान नगरपालिकाका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगि, माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी, सरुमारानी गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख टेकेन्द्र रायमाझी, प्यूठान अस्पतालका हार्ड जोर्नी तथा नसा रोग विशेषज्ञ डा. राजेन्द्र पौडेल, आँखा अस्पतालका निवर्तमान अध्यक्ष केशव कर्माचार्य, नेपाल नेत्रज्योति संघका प्रदेश सदस्य अर्जुन कुमार कक्षपति, रेडियो झुलेनीका स्टेशन म्यानेजर बोम बहादुर परियार, नेपाल नेत्रज्योति संघ प्यूठानका सदस्य मिन बहादुर कुवँर, मिना गिरी लगायतको सहभागिता थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...