News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

लगातारको वर्षाले प्यूठानको जनजीवन अस्तव्यस्त

हेमन्त पाठक२०८१ असार २३
४५ पटक
२०८१ असार २३

प्यूठान जिल्लामा केहिदिन देखि लगातार परेको अविरल वर्षाका कारण प्युठानको ग्रामीण तथा सहरी क्षेत्रको जनजीवन अस्तब्यस्त भएको छ । प्यूठान जिल्लाको दुर्गम क्षेत्र मानिने प्युठान नगरपालिका ५ चान्जामा पहिरो जाँदा त्यस क्षेत्रका आसपासका बस्तीहरु उच्च जोखिममा परेका छन् ।

अविरल बर्षातका कारण चान्जामा रहेको एक सामुदायिक बिद्यालय पहिरोले भत्किएको प्यूठान नगरपालिका ५ का निर्वतमान वडा अध्यक्ष लक्ष्मण भण्डारी बताए ।त्यस्तै प्युठान नगरपालिका –५ जुम्रिकाँढा जाने मोटर बाटो पहिरोको कारण अवरुद्ध हुँदा आवतजावत ठप्प छ । प्युठान नगरपालिका– ६ माझकोटको ग्रामीण ठाँउ जाने मोटर बाटो पनि विभिन्न ठाउँहरुमा पहिरो जाँदा अवरुद्ध भएको छ ।

प्यूठान नगरपालिका –६ आमधारा निवासी छविलाल बुढा मगरको गोठ भत्किँदा पशु चौपायाहरू घाइते भएका छन । जिल्लाका ग्रामीण क्षेत्रका सडकहरु अवरुद्ध हुँदा आवतजावतमा समस्या आएकोे छ । स्थानीयलाइ अस्पताल पुग्न, उपभोग्य सामानका लागि सवारी नचल्दा समस्या छ ।

जिल्ला प्रवेश गर्ने मुख्यद्धार प्यूठान भालुवाङ सडक खण्ड केहि दिन देखि आवतजावत गर्न समस्या भइरहेको छ । गनाहा –चकचके सडक खण्ड मोतिपुर र गर्जेनी स्थित पहिरो र लेदो झरेर सडक दिनहु समस्या भइरहने सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानका प्रमुख राजिव श्रेष्ठले बताए ।

त्यस्तै देवीस्थान तिराम दाङ सडक पनि अवरुद्ध भएको र खुलाउने प्रयास जारी रहेको छ । केहि समय बाटो सुचारु भएता पनि विभिन्न ठाउँहरूमा खसेको पहिरो र लेदोका कारण यात्रुहरूलाई आवत जावतमा कठिनाइ भएको सडक डिभिजन कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...